Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Iespējams jau drīzumā jebkurš interesents “dzīvajā rindā” varēs tikt pie vakcīnas

Apsver ieviest "dzīvās rindas" bez prioritārajām grupām un bez iepriekšēja pieraksta!

Tiek apsvērta iespēja jau tuvākajās nedēļās ļaut jebkuram interesentam stāvēt “dzīvajā rindā” pēc vakcīnas pret Covid-19, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka visa Vakcinācijas biroja komanda turpina darbu, nekādas izmaiņas, kas saistītas ar reorganizāciju, nav plānota.

“Šobrīd apkopojam informāciju, kādi vakcīnu atlikumi ir ārstniecības iestādēs, lai saprastu, vai lielie vakcinācijas centri jāver vaļā. Ja šo darām, tad lielie vakcinācijas centri tiks atvērti ne tikai Rīgā, bet arī reģionos,” sacīja Juhņēviča.

Viņa klāstīja, ka pirmdien bija vairāk kā 30 tūkstoši devu, kas tika izvadāti pa ārstniecības iestādēm: “Tempu ietekmē mērens vakcīnu apjoms, iedzīvotāju aktivitāte atvērtajās prioritārās grupās, informācija par dažādu vakcīnu lietošanu.”

“”Johnson & Johnson” ražotāja 4800 vakcīnas bija domātas guļošajiem pacientiem, jo šai vakcīnai nepieciešama viena deva. Šobrīd plānojam, kādu vakcīnu šie pacienti varētu saņemt, ņemot vērā to, ka pagaidām “Johnson & Johnson” nevar izmantot,” norādīja Juhņēviča.

“Kopumā šobrīd esam izmantojuši 190 146 vakcīnu devas, vakardien tika vakcinēti 5470 cilvēki, šonedēļ tas ir lielākais skaitlis,” pauda Vakcinācijas projekta biroja vadītāja.

Savukārt, vaicāta, vai jau tuvākajā laikā varētu dot iespēju “dzīvajā rindā” pēc potes stāvēt arī personām, kas nav nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā, Juhņēviča atbildēja, ka “mēs esam ļoti tuvu šim brīdim”.

Foto: Valsts kanceleja


2  449 skatījumi