Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Jaunā ministra vadībā VARAM kļuvusi aktīvāka un pamanāmāka

Vai ar Plešu pie VARAM stūres tik tiešām sākušās pārmaiņas?

Covid-19 neloģiskie ierobežojumi, neveiksmes ar vakcīnu iepirkumiem, neskaidrības par ostu nākotni, jaunas tiesas izveide, kas rada tiesību ekspertu bažīgus – varētu domāt, ka Krišjāņa Kariņa (JV) valdību pavada vienas neveiksmes, bet ir arī kāds gaišs stars starp visiem šiem negaisa mākoņiem, un tā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kuru jau pāris mēnešus vada jaunais politiķis Artūrs Toms Plešs (AP!). Ja līdz šim šķita, ka VARAM ministri nav īpaši pamanāmi, ja neskaita Juri Pūci (AP!) ar Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atstādināšanu, par ko gan viens otrs vēl varētu pastrīdēties, tad ar Pleša nākšanu pie varas, VARAM izskatās nonākusi transformācijas zīmē.

Var teikt, ka Plešs kļuva pamanāms brīdī, kad viņš nodemonstrēja izlēmīgu rīcību, atstādinot no amata Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu, konstatējot pārkāpumos, kur dominē korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm.

Tāpat, lai iegūtu izvērtējumu par to, cik pašvaldības kā kapitāldaļu turētājas efektīvi, racionāli un ekonomiski pamatoti rīkojas ar pašvaldības līdzekļiem, četrās Latvijas pašvaldībās šogad tiek organizēta ārkārtas finanšu revīzija. Pašreiz norit finanšu revīzijas Jelgavas novada pašvaldībā un Saldus novada pašvaldībā. Ministrs paudis, ka redzeslokā atrodas vēl arī citas pašvaldības.

Jāsaka gan, ka joprojām viena no nozīmīgākajām ministrijas prioritātēm ir administratīvi teritoriālās reformas ieviešana, un tā parādīs īsto Pleša vilktspēju, taču nevar nepamanīt arī citas reformas, pie kurām veiksmīgi sākts darbs, tai skaitā depozīta sistēma, Pašvaldību likums, atkritumu apsaimniekošana un plastmasas izstrādājumu aizliegums, zaļais kurss u.tml.

Šķiet, ka ar Plešu pie VARAM stūres tik tiešām sākušās pārmaiņas. Cerams jaunajam ministram izdosies neļauties politiskajām spiedienam un reformas ministrijas atbildības jomās turpināsies.

Foto: F64


2  237 skatījumi