Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ķīna un ASV risinās tirdzniecības problēmas

Vai ASV un Ķīna beidzot panāks vienošanos?

Aizvien pieaugot spriedzei tirdzniecības karā starp Ķīnu un ASV, otrdien, 30. jūlijā, uz sarunām tiekas ASV un Ķīnas delegācijas. Divu dienu sanāksme notiek Šanhajā. Tajā pašā laikā maz ticams, ka abas pasaules lielākās ekonomikas panāks vienotu risinājumu ieilgušajai krīzei abu attiecībās.

Tirdzniecības karam starp abām lielvalstīm turpinoties, ASV un Ķīna viena pret otru pēdējos mēnešos ieviesušas jaunus tirdzniecības tarifus precēm vairāku simtu miljardu dolāru vērtībā.

Vēl nesen ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka no 10% līdz 25% paaugstinās muitas tarifus Ķīnas precēm 200 miljardu dolāru vērtībā.

Pērn ASV un Ķīna divpusējā tirdzniecībā noteica muitas tarifus precēm vairāk nekā 360 miljardu dolāru vērtībā. Reaģējot uz ASV lēmumu noteikt jaunus tarifus Ķīnas precēm,arī Pekina piemērojusi papildu muitas tarifus ASV importētajām precēm.

Lai arī ASV prezidents Donalds Tramps ir pārliecināts, ka drīzumā tiks parakstīts tirdzniecības līgums ar Ķīnas Tautas Republiku, eksperti liek mazas cerības uz šo tikšanos.

Foto: Unplash


2  838 skatījumi