Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krīzes laikā visiem saglabā darbu – Ventspils koncertzāle “Latvija” atkal izceļas

Arī krīzes laikā Ventspils koncertzāle saglabājusi savu lielāko vērtību – akustisko skanējumu!

Kultūras joma ir viena no tām jomām, kuru Covid-19 ietekmējis vissmagāk – dažāda veida ierobežojumi un valdības nepietiekamais atbalsts kultūras jomai radījis bažas par to, kā pārdzīvot šo vasaru. Kamēr vairākas reģionālās koncertzāles noraizējušās par infrastruktūras un kvalificēta personāla saglabāšanu un bijušas spiestas pat atlaist divas trešdaļas darbinieku, Ventspils koncertzālei “Latvija” un teātra namam “Jūras vārti” krīzi izdevies pārvarēt daudz veiksmīgāk un bez neviena darbinieka atlaišanas.

Covid-19 kultūras jomu pamatīgi ietekmējis visā pasaulē, tai skaitā Latvijā. Lai arī kultūras iestādes pamazām atsāk savu darbību, visas nozares atkopšanās būs samērā smaga, jo fiziskās distancēšanās un citi drošības noteikumi joprojām ir spēkā, kā arī publisko pasākumu apmeklētāju skaits varētu tikt palielināts tikai ar laiku. Grūtības radījis arī fakts, ka speciāli ieviestie krīzes dīkstāves pabalsti pašvaldību iestādēm un uzņēmumiem nav pieejami, līdz ar to vairākas koncertzāles šobrīd piedzīvo ļoti grūtus laikus un ir neziņā par tuvāko nākotni.

Vissmagākā situācija ir Latgales vēstniecībā “Gors” un Vidzemes koncertzālē “Cēsis” – abās nācies atlaist divas trešdaļas darbinieku. Koncertzāles jau vairākkārt vērsušās pie valdības, lūdzot palīdzību darbības saglabāšanai, taču līdzekļi reģionālo koncertzāļu glābšanai trīs mēnešu laikā tā arī nav tikuši piešķirti.

Daudz veiksmīgāku pieeju krīzes laikā atradusi Ventspils koncertzāle “Latvija” un teātra nams “Jūras vārti”. Darbinieki nav tikuši atlaisti, bet pamainīti to darba pienākumi – daži kārtojuši lietvedības mapes, bet citi iesaistījušies remontdarbos teātra namā.

Par to, ka Ventspils pieeja atšķirsies, jau iepriekš medijus informējis arī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, norādot, ka Ventspils pilsētas dome dara visu iespējamo, lai saglabātu darbiniekus pašvaldību uzņēmumos un kapitālsabiedrībās.

Viņš skaidroja, ka daudziem pašvaldību darbiniekiem tiešo darbu pienākumu nav, bet ir uzdots iestāžu vadītājiem viņus nodarbināt darbos, kurus viņi ir spējīgi veikt, lai tādējādi šie darbinieki joprojām būtu lietderīgi un viņiem neradītu finansiālo pārrāvumu ar domu, ka jūnijā varētu šis darbs ar pilnu jaudu atsākties, līdz ar to šī krīzes bedre būtu minimāla. “Mēs izlēmām saglabāt cilvēkus un veikt darba samaksu, nodarbinot, cik iespējams, citos darbos,” uzsvēra Lembergs.

Arī Covid-19 krīzes laikā Ventspils koncertzāle organizēja koncertus, un 16. maijā Ventspilī notika pirmais koncerts lielajā zālē 23 klausītājiem, bet 20. jūnijā – simts klausītājiem.

Savukārt iepriekš, kamēr pie mūzikas nevarēja atnākt apmeklētāji, koncertzāle “Latvija” parūpējas, lai mūzika atnāktu pie tiem – Ventspilī koncertzāles “Latvija” radošā komanda maija sākumā realizēja akciju “Atver logu”. Ar mikroautobusu “Latvija” radošā komanda devās uz dažādiem Ventspils pilsētas iekšpagalmiem, lai to iedzīvotājiem sniegtu koncertus.

Ventspils koncertzāle ar smagu darbu un pašvaldības atbalstu spējusi pārvarēt Covid-19 grūtākos laikus. Turklāt, kamēr vairākas koncertzāles aizrāvušās ar tiešraides koncertiem, Ventspils koncertzāle saglabājusi savu lielāko vērtību – akustisko skanējumu, ko, protams, ikvienam ir vēlēšanās izbaudīt tieši klātienē.

Foto: F64


1  725 skatījumi

Un Tavas domas par šo?