Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Pasts izdod pastmarku Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100. jubilejā

Jaunās pastmarkas un aploksnes dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs!

Latvijas Pasts 2022. gada 2. jūnijā izdod jaunu pastmarku un aploksni par godu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza 100. jubilejai. Jaunās pastmarkas un aploksnes dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs.

Filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022.gada 2.jūnijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Kandavas ielā 2, Rīgā, no plkst. 10 līdz 16.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā.

Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks A. Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs dibināts 1922. gada pavasarī un atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2. Dārza 15 hektāros var iepazīt Latvijas un pasaules augus – vairāk nekā 6000 dažādības, tai skaitā Latvijā un pasaulē retas sugas. Dzīvo augu kolekcijas izmanto ne tikai zinātniskiem un izglītojošiem nolūkiem, bet tās var apskatīt jebkurš interesents.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 17. jūnijā.


1  795 skatījumi