Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku vēsturisko kuģu sērijā

Uz tās 1878.gadā Ainažos būvēta brigantīna!

Latvijas Pasts 2023.gada 27.janvārī izdod jaunu pastmarku sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi: uz tās attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 27.janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43, Rīgā, no plkst.9 līdz 18.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,71 eiro, un tā paredzēta 1.grupas valstu sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Uz jaunākās vēsturisko kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1878.gadā Ainažos būvēts divmastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria, kuru būvējis būvmeistars Mihkels Marginss (1845–1914). Šis burukuģis ir izcils paraugs vienai no retajām Latvijā būvētajām klasiskajām brigantīnām kā burinieks ar teicamu jūrasspēju, ilgu kalpošanu, stipru konstrukciju un harmoniskām proporcijām, kā arī ar vizuālo skaistumu. Brigantīna Anna Wictoria ir apmeklējusi daudzas Eiropas ostas un ieguvusi lielu kapitālu īpašniekiem un valstij – tā kalpojusi 20 gadu līdz savai bojāejai 1898.gadā Anglijas austrumu piekrastē.

Jauno pastmarku un aploksni Divu mastu burukuģis – brigantīna Anna Wictoria iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērijas XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdošanu Latvijas Pasts sāka 2016.gadā, godinot latviešu jūrniecības un kuģubūves straujās attīstības periodu 19.gadsimtā. Šajā laikā emitētas piecas pastmarkas, uz kurām attēlots 1891.gadā Ainažos būvētais burinieks Andreas Weide, 1891.gadā Ventspilī tapušais četrmastu gafelšoneris Abraham, 1925.gadā Engures novadā darinātais četrmastu buru motorkuģis Eurasia, 1895.gadā Ainažos tapusī trīsmastu barkentīna Mercator un 1902.gadā Plieņciemā būvētais trīsmastu burukuģis – gafelšoneris Eufrosine. Visas šīs sērijas pastmarkas iespējams aplūkot te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 25. februārī.


982 skatījumi