Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lielākajā daļā vecuma grupu turpinās saslimstības ar Covid-19 samazinājums

Aizvadītajā nedēļā Latvijā par 16.8% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits!

Aizvadītajā nedēļā, no 7. novembra līdz 13. novembrim, Latvijā par 16.8% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 2550 jauni Covid-19 gadījumi. Infekcijas reproduktivitātes koeficients nedaudz pieaudzis un sasniedzis (R) 0,88. Par 9% samazinājies pacientu skaits stacionāros. No jaunatklātajiem Covid-19 gadījumiem 38% bija reinfekcijas. SPKC atgādina, ka Covid-19 izslimošana negarantē ilglaicīgu imunitāti pret atkārtotu inficēšanos ar Covid-19.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies visos Latvijas reģionos. Gandrīz visās vecuma grupās turpina samazināties saslimstība ar Covid-19, neliels pieaugums novērojams tikai vecuma grupā virs 80 gadiem.

Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju aktuāli vakcinēto(pēdējo 6 mēnešu laikā veikta balstvakcinācija vai pabeigta primārā vakcinācija), primāro vakcināciju pabeigušo (ilgāk par 6 mēnešiem) un nevakcinēto cilvēku vidū no jūlija līdz oktobrim, aktuāli vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 3,4 reizes retāk, nekā nevakcinētajiem.

No jūlija līdz septembrim aktuāli vakcinētie tika stacionēti 9,9 reizes retāk nekā nevakcinētie. Savukārt, letāli Covid-19 iznākumi aktuāli vakcinētajiem konstatēti 14,1 reizi retāk, nekā nevakcinētajiem.


964 skatījumi

Un Tavas domas par šo?