Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lielbritānija un ES panāk vienošanos par izmaiņām “Brexit” līgumā

Beidzot panākts kompromiss "Brexit" sarunās!

Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem izdevies panākt vienošanos par izmaiņām dokumentā, kas regulēs Lielbritānijas izstāšanos no ES. Lēmums pieņems dienu pirms jaunā Lielbritānijas parlamenta balsojuma par “Brexit” vienošanos.

“Sarunas par “Brexit” vienošanos vēl turpinās, taču Meja ir nodrošinājusi juridiski saistošas izmaiņas, kuras nostiprina un uzlabo izstāšanās vienošanos un politisko deklarāciju,” parlamentāriešiem paziņoja premjerministres vietnieks Deivids Lidingtons.

Panāktā vienošanās paredz arī pagaidu risinājumu par to, ka atvērtas robežas saglabāšanu ar Īriju nevar ilgt nenoteiktu laiku. Tāpat pagaidu risinājums paturēs Lielbritāniju muitas savienībā ar ES.

Pēc viņa teiktā, parlamentāriešiem tiks piedāvāti divi jauni dokumenti, un Mejas pārstāvja ieskatā panāktais kompromiss ir pietiekams, lai pārliecinātu parlamentu atbalstīt vienošanos.

Ja britu likumdevēji šodien atkal noraidīs vienošanās, tad viņiem būs jābalso par to, vai pamest ES bez vienošanās 29. martā, vai arī izstāšanos atlikt.

Kā zināms, paredzams, ka Lielbritānija oficiāli būs izstājusies no Eiropas Savienības 2019. gada 29. martā, savukārt pārejas process ilgs līdz 2020. gada beigām. Tā mērķis ir ļaut izvairīties no ekonomiskiem satricinājumiem, kurus izraisītu esošo saišu saraušana.

Foto: Unplash


3  284 skatījumi