Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lietuvas valdība plāno no 5. februāra apturēt Covid-19 “iespēju pases” darbību

Lietuvas valdība plāno no sestdienas atteikties no Covid-19 sertifikāta izmantošanas!

Lietuvas valdība plāno pieņemt lēmumu, kas paredz jau no sestdienas, 5. februāra, atteikties no Covid-19 sertifikāta izmantošanas.

Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte jau pagājušonedēļ atzina, ka valdībai nāksies lemt par Covid-19 sertifikātu atcelšanu. Šo lēmumu apstiprinājuši arī veselības aizsardzības eksperti, norādot uz omikrona slimības vieglo gaitu, kā rezultātā “iespēju pases” aizvien vairāk tiek apšaubītas.

“Lai inficētos ar omikronu, pietiek ar daudz īsāku kontaktu un mazāku vīrusa daudzumu. Mēs ierosinām atteikties no “Iespēju pases”, bet nepieciešamības gadījumā to vienmēr varēs atjaunot,” secina Lietuvas Veselības ministrija.

Līdzīgi kā Latvijā, arī Latvijā “Iespēju pase” bija nepieciešama, lai apmeklētu tirdzniecības centrus, sabiedriskās ēdināšanas vietas, kultūras un izklaides pasākumus.

Veselības ministrija norāda, ka pēc Covid-19 sertifikātu atcelšanas lielāku atbildību par savu veselību būs jāuzņemas pašiem iedzīvotājiem. Vienlaikus aizvien būs nepieciešams lietot sejas maskas, ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem un tirdzniecības vietās būs jānodrošina vismaz 15 kvadrātmetru platība uz katru pircēju.


1  560 skatījumi