Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Matīsa Kažas filma “Neona pavasaris” piedzīvos nacionālo pirmizrādi Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros

Latvijas nacionālā pirmizrāde gaidāma Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros 14. oktobrī!

Režisora Matīsa Kažas drāmas “Neona pavasaris” pasaules izplatīšanas tiesības iegādājusies ievērojamais Amerikas uzņēmums “Magnolia Pictures International”. Filma pasaules pirmizrādi piedzīvos Edinburgas Starptautiskajā kino festivālā 15. augustā un Latvijas nacionālā pirmizrāde gaidāma Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros 14. oktobrī.

Neilgi pirms pasaules pirmizrādes, kas notiks 15. augustā Edinburgas Starptautiskajā kino festivālā (Edinburgh International Film Festival), uzņēmums “Magnolia Pictures International” apstiprinājusi sadarbību ar filmas veidotājiem par tās starptautisko pārdošanu visā pasaulē. Līdz ar paziņojumu par sadarbību ar “Magnolia Pictures International”, filmas autori publicējuši arī filmas treileri un izziņojuši, ka Latvijā filmu varēs noskatīties jau rudenī, Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF), 14. oktobrī, piektdien, plkst. 21.00, k/t “Splendid Palace” Lielajā zālē. Biļetes un papildu informācija par seansu ir pieejama RIGA IFF mājaslapā.

Plānots, ka drīzumā pēc pirmizrādes filma nonāks arī kinoteātros visā Latvijā.

“Neona pavasaris” ir nospriegota jauniešu drāma un naktsdzīves hronika. Filmas galvenā varone ir studente Laine no Rīgas priekšpilsētas. Laikā, kad Laines vecāki pārstāj dzīvot kopā un viņa jāuzņemas atbildība par mazo brāli, viņa nonāk Rīgas pagrīdes reivu scēnā, kur iemīlas reiverē Gundā un nododas bezmiega naktīm un trakām ballītēm, pakāpeniski zaudējot saikni ar realitāti.

“Esam ļoti priecīgi atbalstīt filmu “Neona pavasaris”, aizraujošu un dinamisku kvīru drāmu, kas norisinās Rīgas reivu vidē. Matīss Kaža ir lielisks jaunais talants, kurš ar savu reālistisko un svaigo pieeju reiva scēnai mums piedāvā acis atverošu un ļoti personisku stāstu par brīvību, identitāti un sevis meklējumiem,” stāsta kompānijas Magnolia Pictures International starptautiskās pārdošanas vadītāja Lorna Lī Torresa (Lorna Lee Torres).

“Priecājos, ka ar manu jaunāko filmu “Neona pavasaris” grib sadarboties viena no pazīstamākajām starptautiskās pārdošanas kompānijām pasaulē – Magnolia Pictures International, kas veiksmīgi izplatījusi visā pasaulē atpazīstamu režisoru darbus. Amerikāņu kompānijas interese pierāda, ka arī mazbudžeta apstākļos veidotas filmas no tādas nelielas valsts kā Latvija var izpelnīties lielo izplatītāju uzmanību,” stāsta filmas režisors, scenārija līdzautors un producents Matīss Kaža.

Filmā galveno lomu atveido Marija Luīze Meļķe, citās nozīmīgās lomās ir Grēta Trušiņa, Gerds Lapoška, Agnese Rukšāne, Jānis Skutelis, Timotejs Pelle Kalniņš un Emīls Ralfs.

Filmas komandā ir režisors un scenārija līdzautors Matīss Kaža, scenārija līdzautore Marija Luīze Meļķe, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, komponists Toms Auniņš, kostīmu mākslinieki Laura Jančauska un Krišjānis Elviks, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, montāžas režisore Paula Popmane, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, asociētais producents Uģis Riekstiņš, producenti Una Celma, Dace Siatkovska un Matīss Kaža. Filma tapusi studijās Trickster Pictures, Deep Sea Studios un Fenixfilm. Filmas izplatītājs “Baltic Content Media”.

Magnolia Pictures International ir viena no pazīstamākajām filmu starptautiskās pārdošanas aģentūrām pasaulē, kuras katalogā atrodas gan 2022. gada Sandensas festivāla hits “Marss-1” (Mars One), gan tādas plaši pazīstamas filmas kā Šona Beikera “Mandarīns” (Tangerine), Bendžamina Klīrija “Gulbja dziesma” (Swan Song) un jau par klasiku kļuvušas lentes, kā Džordža Klūnija “Arlabunakti un visu labu” (Good Night and Good Luck) un Džeimsa Greja “Divi mīlētāji” (Two Lovers).


1  057 skatījumi