Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nākamnedēļ gaiss atkal iesils līdz +30 grādiem

Sagaidāms, ka Latvijā šī gada jūlijs kļūs par karstāko mēnesi meteoroloģisko novērojumu vēsturē!

Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par karstāko mēnesi Latvijā kopš 1924. gada. Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē vēl gaidāms karstums līdz +28…+30°, savukārt nedēļas vidū, iespējams, aizsāksies lietaināks periods.

Piektdien un sestdien vēl saglabāsies samērā patīkami silts laiks. Gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +23…+26°, savukārt diennakts tumšajās stundās tā pazemināsies līdz +9…+14°, tikai piekrastes rajonos būs siltāks – gaiss nebūs vēsāks par +13…+18°. Piektdien vēl būs mainīgs mākoņu daudzums un vietām, galvenokārt austrumos, īslaicīgi līs. Toties vakarā debesis skaidrosies un sestdien nokrišņi jau netiek prognozēti.

Svētdien Latvijā sāks ieplūst karstākas gaisa masas – dienā gaiss iesils jau līdz +28°. Arī nedēļas pirmajā pusē saglabāsies karsts, sauss un saulains laiks ar lēnu vēju. Dienā gaiss iesils līdz +30°, dažviet, iespējams, pat nedaudz vairāk, bet naktīs vietām termometra stabiņš nenoslīdēs zem +20° atzīmes, atkal nesot tropiskās naktis. Kopumā gan šis karstuma vilnis nebūs tik garš un intensīvs kā iepriekšējais.

Pēc pašreizējām prognozēm nedēļas vidū no dienvidrietumiem pietuvosies plaša nokrišņu zona, kura turpmākajās dienās nesīs laika apstākļu izmaiņas – biežāk līs, dažviet iespējamas pat ļoti intensīvas lietusgāzes un pērkona negaisi, kas lokāli var nest arī spēcīgas vēja brāzmas un krusu. Gaisa temperatūra dienā pazemināsies par dažiem grādiem, bet naktis vēl būs ļoti siltas.


1  303 skatījumi

Un Tavas domas par šo?