Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NBS komandieris: Es neredzu satraukumu par Latvijas spēju saglabāt savu suverenitāti

Ir jūtams atbalsts arī no sabiedrības!

Armijā nemanu satraukumu par spēju aizsargāt Latvijas suverenitāti, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

“Mēs izjūtam lielākā mērā sabiedrības atbalstu, jo ir papildinātas Zemessardzes rindas un bruņotie spēki nav zaudējuši tempu savā apmācībā, treniņos, spēju pieaugumā, arī sabiedrotie ir ļoti aktīvi, lai pilnveidotu mūsu aizsardzības sistēmu,” atzina Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, esot vērojama liela līdzjūtība pret Ukrainu un vēlme to maksimāli atbalstīt karā pret agresorvalsti Krieviju.

“Es nemanu ne pesimisma iekļūšanu bruņoto spēku sastāvā, ne satraukumu par Latvijas spēju saglabāt savu suverenitāti un tautu no ārējiem ienaidniekiem mūsu sabiedrībā, drīzāk milzīgu līdzjūtību un izaugsmi savas sirds nepieciešamībā, lai atbalstītu ukraiņus karā,” uzsvēra NBS komandieris.

Kalniņš uzsvēra, ka gribas un gara spēks ir galvenais, lai gūtu panākumus, aizsargājot savu valsti un tautu: “Nepalīdzēs nekādas ieroču sistēmas un milzīgs mobilizēto karavīru skaits, ja sabiedrībā un tautā nebūs gribas aizstāvēt tās vērtības, kas ir svarīgas, lai nodrošinātu valstiskumu un tautas eksistenci. Tas ir pamats.”

“Ja nebūs sabiedrībā gribas un gara stiprības, visa sistēma būs vāja. To mēs redzam arī Ukrainā – ukraiņiem ir milzīgs gribas spēks. Krievu pusē bija desmitkārtīgs pārsvars pār ukraiņiem, bet viņi nostāvēja un sāka atkarot teritorijas, kas nesen bija okupētas,” uzsvēra Kalniņš.

Foto: Latvijas armija


1  494 skatījumi