Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nedēļas izskaņā gaidāms sauss un karsts laiks

Dienās termometra stabiņš dažviet pietuvosies pat +30° atzīmei!

Šonedēļ laika apstākļus turpina noteikt augsts spiediens. Nedēļas izskaņā saglabāsies sauss un lielākoties saulains laiks, savukārt jaunnedēļ anticiklona ietekme mazināsies, daudzviet līs, vietām gaidāms arī pērkona negaiss, taču laiks saglabāsies silts, dienās termometra stabiņam dažviet pietuvojoties pat +30° atzīmei, savukārt naktīs gaisa temperatūrai pazeminoties vien līdz +15…+20°.

Nakts uz piektdienu būs daļēji mākoņaina, bet dienā vien dažviet kāds mākonis aizsegs sauli, un nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, naktī atsevišķos rajonos sabiezēs migla. Nakts stundās gaiss atdzisīs līdz +9…+14°, vien piekrastē būs par dažiem grādiem siltāk, tur +14…+17°, savukārt dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +23…+28°.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī sestdien un svētdien. Mākoņu daudzums debesīs būs neliels, un laiks būs sauss. Saglabājoties lēnam vējam, naktīs un rītos vietām veidosies migla. Nedēļas nogalē naktis kļūs nedaudz siltākas – naktī uz sestdienu gaisa temperatūra pazemināsies līdz +12…+17°, bet naktī uz svētdienu gaisa temperatūra gaidāma +14…+19° robežās. Diennakts gaišajās stundās gaiss iesils līdz +24…+28°, piekrastē nedaudz vēsāk, tur +21…+26°.

Jaunnedēļ pakāpeniski pastiprināsies rietumos esošā ciklona ietekme. Naktī uz pirmdienu debesis vēl būs lielākoties skaidras, savukārt dienā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, un jau pēcpusdienā Latviju no dienvidiem sasniegs nokrišņu zona, nesot lietu teritorijas lielākajai daļai, iespējams arī pērkona negaiss. Otrdienas pēcpusdienā pār Latviju virzīsies jauna nokrišņu zona, kā rezultātā daudzviet līs arī naktī uz trešdienu un trešdien dienā, vietām lietavas būs ilgstošas, dažviet arī ducinās pērkons. Dominēs lēns, negaisa laikā brāzmains austrumu puses vējš. Šajās naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +16…+20°, bet dienās gaiss iesils līdz +23…+28°, vietām termometra stabiņš tuvosies pat +30° atzīmei.

Pēc šī brīža prognozēm, arī darba nedēļas otrajā pusē gaidāmas lietavas – ceturtdien galvenokārt valsts rietumu, bet piektdien – austrumu daļā, dažviet lietus būs stiprs un iespējami pērkona negaisi ar krasām vēja brāzmām. Naktīs nebūs aukstāk par +17…+21°, bet dienās maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +22…+27° robežās.


1  288 skatījumi