Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

No 1. marta veikalos vairs neprasīs Covid-19 sertifikātu

Tāpat varēs strādāt visas līdz šim slēgtās nozares un atcels darba laika ierobežojumus!

No 1. marta Latvijā būtiski tiks atviegloti Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktie drošības pasākumi, tostarp veikalu apmeklēšanai vairs neprasīs Covid-19 sertifikātus, varēs strādāt visas līdz šim slēgtās nozares un atcels darba laika ierobežojumus.

Ministru kabinets (MK) lēma, ka no 1. marta netiek saglabāta prasība tirdzniecības pakalpojumus nodrošināt epidemioloģiski drošā vidē jeb vidē, kurā atrodas tikai pilnībā pret Covid-19 vakcinētas vai to pārslimojušas personas.

Tā vietā, lai kompensētu Covid-19 izplatības risku, tiek noteikta prasība, ka tirdzniecības pakalpojuma sniegšanas vietā uz vienu pakalpojuma saņēmēju ir jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās platības.

Ņemot vērā Covid-19 izplatības samazināšanās tendences bērnu vecuma grupā, valdība š.g. 15. februāra sēdē, apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vienojās jau šobrīd atcelt prasību bērniem bez derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta piedalīties pasākumos vai saņemt pakalpojumus tikai pieaugušo ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pavadībā.

Tas nozīmē, ka bērni vecumā līdz 18 gadiem (ieskaitot), neatkarīgi no tā, vai viņiem ir vai nav derīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, brīvi varēs saņemt jebkādus pakalpojumus, apmeklēt jebkuru tirdzniecības vietu, kā arī apmeklēt pasākumus. Tāpat šī ierobežojuma atcelšana nozīmē to, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās vairs nav jānodala apmeklētāju plūsmas ar un bez bērniem. Vienlaikus bērniem līdz 18 gadiem tiek saglabāts pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai gūtu pārliecību par viņu vecumu.

Tāpat valdība arī lēma tirdzniecības pakalpojuma sniedzējiem atcelt darbības laika ierobežojumu no 23:00 līdz 6:00, kas dos iespēju tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem elastīgāk organizēt savu darbu. Kā zināms, līdz šim darbības laika ierobežojums tika attiecināts uz tirdzniecības vietām, kas strādā epidemioloģiski drošajā vidē (“zaļajā” vidē); savukārt tas netika attiecināts uz epidemioloģiski nedrošajā vidē (“sarkanajā” vidē) strādājošām tirdzniecības vietām. Būtiski atgādināt, ka darbības laika ierobežojums joprojām tiek saglabāts citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanai un pasākumu organizēšanai.

Vienlaikus nosacījums uzrādīt sertifikātu tiks saglabāts publiskos pasākumos telpās un pakalpojumiem, kur ir augstāks risks Covid-19 izplatībai – izklaides pasākumos, diskotēkās, deju klubos, azartspēlēs, sniedzot pakalpojumus, kuru laikā netiek lietotas sejas maskas, piemēram, sporta pakalpojumus, skaistumkopšanas pakalpojumus, labsajūtas pakalpojumus, kā arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus.

Vienlaikus par augsta Covid-19 izplatības riska aktivitātēm ir uzskatāmas dejas, kora dziedāšana un tamlīdzīgas aktivitātes, kā arī sporta aktivitātes, tādēļ tiks saglabāts nosacījums, ka amatieru kolektīvu nodarbībās telpās – koru, deju mēģinājumos, amatieru sporta treniņos varēs piedalīties tikai ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Tāpat no 1. marta darbu atsāks tās nozares, kuru darbība līdz šim bijusi ierobežota, piemēram, naktsklubu un atrakciju darbība. Šie pasākumi varēs notikt epidemioloģiski drošajā vidē, kur pakalpojuma saņēmējam un pakalpojuma sniedzējam būs jābūt ar Covid-19 sertifikātu.

Lemjot par izmaiņām epidemioloģiskajās prasībās, valdība vienojās, ka no 1. aprīļa maskas vairs nebūs obligātas.


1  659 skatījumi