Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Novembra sākumā gaidāms silts laiks; gaiss iesils līdz + 10 grādiem

Novembris atnesīs patīkamus laikapstākļus!

Nedēļas sākums saglabāsies vējains, bet līdz ar novembra sākumu sagaidīsim siltāku laiku, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jaunās darba nedēļas sākums saglabāsies vējains un daudzviet Latvijā ir gaidāmi nokrišņi. Pirmdien Latvijā laika apstākļus noteiks ciklona rietumu mala, līdz ar to gan naktī uz pirmdienu, gan arī pirmdien dienas laikā piekrastes rajonos saglabāsies spēcīgas vēja brāzmas. Jūras piekrastē ziemeļrietumu, ziemeļu vējš brāzmās sasniegs 25-27 m/s, bet Līča piekrastē, tai skaitā arī Rīgā, ir gaidāmas vēja brāzmās līdz 20-22 m/s. Līdz ar salīdzinoši zemo gaisa temperatūru no rīta austrumu rajonos, bet dienā vietām iespējams arī slapjš sniegs. Autobraucējiem jābūt uzmanīgiem, jo atsevišķi ceļu posmi būs slideni.

Otrdien, atmosfēras spiedienam paaugstinoties un ciklonam zaudējot savu nozīmi, vējš pakāpeniski pierims, bet vēl naktī uz otrdienu jūras piekrastē brāzmas sasniegs 20 m/s. Nokrišņu daudzums samazināsies, un gaisa temperatūra naktī uz otrdienu pazemināsies līdz -1…+6 grādiem, bet dienā gaiss kļūs vien nedaudz siltāks.

Nedēļas otrajā pusē virs Latvijas saglabāsies ciklonu ietekme – daudzviet gaidāmi nokrišņi un jūras piekrastē vēja brāzmas pastiprināsies līdz 15-17 m/s. Viszemākā gaisa temperatūra gaidāma naktī uz trešdienu, kad austrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz -3…-4 grādu atzīmei, bet, sākot ar trešdienas dienu, Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, un dienas laikā gaisa temperatūra Kurzemē paaugstināsies pat līdz +11 grādiem. Arī darba nedēļas izskaņa un brīvdienas būs salīdzinoši siltas: gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet paaugstināsies līdz +7…+10 grādiem.

Foto: Tambit/https://pixabay.com/en/users/Tambit-880892/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/


2  811 skatījumi