Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Orients Audit & Finance” partnere biznesa attīstībā J. Novicka par ilgtspējas ziņojuma digitalizāciju: Šobrīd mēs piedzīvojam milzīgas pārmaiņas

Publicitātes materiāls

Piektdien, 31. martā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Grāmatvedība un nodokļi 2023”, kurā eksperti aplūkoja aktuālākās tendences grāmatvedībā un svarīgākos tematus, jautājumus saistībā ar nodokļu politiku 2023. gadā. Eksperti ieskatījās arī grāmatvedības izaicinājumos tuvākajos gados, finanšu pratības jautājumos, kā arī diskutēja par citiem, svarīgiem tematiem saistībā ar grāmatvedību, nodokļiem un šīs nozares nākotni.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti, tostarp arī “Orients Audit & Finance” partnere biznesa attīstībā Jekaterina Novicka, kas iepazīstināja ar ilgtspējas ziņojuma digitalizāciju, kuras mērķis ir pilnveidot regulējumu ilgtspējas ziņošanas jomā, veicinot pieejamās ilgtspējas informācijas kvalitāti, nodrošinot uzņēmumu dažādo ietekmes pušu vajadzības un Eiropas kopējo pāreju uz ilgtspējīgāku ekonomiku.

“Šobrīd plaši tiek apspriests korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīva, kas nozīmē, ka ilgtspējīgas informācijas atklāšana būs obligāta lielajiem uzņēmumiem. Par 2024. gadu jāziņo lieliem sabiedriskās nozīmes uzņēmumiem, uz kuriem jau šobrīd attiecas nefinanšu pārskatu sniegšanas direktīva. Savukārt ar 2025. gada 1. janvāri jaunais regulējums attieksies uz visiem lielajiem uzņēmumiem, uz kuriem šobrīd vēl neattiecas prasības par nefinanšu pārskatu sniegšanu, – pirmie pārskati jāpublicē 2026. gadā,” informēja J. Novicka.

Šobrīd aktīvi tiek izstrādāts arī Eiropas vienotais ilgtspējas standarts, kas spēkā būs no nākamā gada. Tiek veidots arī Eiropas vienotais piekļuves punkts, kura mērķis ir nodrošināt piekļuvi korporatīvai digitālai informācijai saistībā ar finanšu pakalpojumiem, kapitāla tirgiem un ilgtspēju.

“ESRS taksonomijas mērķis ir ilgtspējas ziņojumu digitāla salīdzināšana un analīze visas Eiropas griezumā efektīvākai investīciju lēmumu pieņemšanai,” sacīja eksperte.

“Šobrīd mēs piedzīvojam milzīgas strukturālas pārmaiņas un ik gadu šīs pārmaiņas skars arvien plašāku uzņēmumu loku Eiropas Savienībā un pasaulē. [..] Topošās pārmaiņas ir revolucionāras,” piebilda. J. Novicka.

Konferencē piedalījās arī Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju komitejas vadītāja Lilita Beķere, grāmatvedības un nodokļu eksperte, konsultante, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas biedrs Jadviga Neilande, Valsts ieņēmumu dienesta Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte, SIA “E-sabiedrības risinājumi”, viens no vadošajiem personas datu speciālistiem Latvijā Māris Ruķers, COBALT vadošā speciāliste nodokļu jomā un nodokļu konsultāciju vadītāja Sabīne Vuškāne, BDO Latvia nodokļu projektu vadītājs Artūrs Radziviļčuks, SIA “Excellent Latvia” pārstāvis Kārlis Klovāns.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.


1  829 skatījumi