Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Programmu “Klasikas kino vakari” atklās provokatīvā drāma “Paradīze – Mīlestība”

Divos seansos 16. un 17. septembrī ciklu iesāks “Paradīze – Mīlestība” (2012) – emocionāli un kinematogrāfiski piesātināts Eiropas kinorežisora Ulriha Zeidla kinostāsts!

Par godu kinoteātra “Kino Bize” desmitās jubilejas sezonai “Klasikas kino vakaru” rudens programma tiks veltīta neparastam atskatam spilgtākajās kino parādībās no 2012. gada. Divos seansos 16. un 17. septembrī ciklu iesāks “Paradīze – Mīlestība” (2012) – emocionāli un kinematogrāfiski piesātināts Eiropas kinorežisora Ulriha Zeidla kinostāsts. Filmu raksturo radikāls, smeldzīgs, bet vienlaikus arī humora piepildīts cilvēka iekāres un cerību mikrouzņēmums, kas neatstāj vienaldzīgus ne kino lietpratējus, ne arī ikdienas skatītājus.

Austriešu režisors Ulrihs Zeidls nereti raksturots kā dumpiniecisks 20./21.gs. mijas kinoveidotājs, kas savu filmu un tajās neērto jautājumu atspoguļojuma dēļ saņēmis kritiku pasaules sociālajā telpā un vienlaikus atzinību starptautiskos kinofestivālos. “Paradīze – Mīlestība” ir viena no autora triloģijas filmām, kurā tas, nojaucot robežu starp dokumentālu un spēles kino un pievēršoties cilvēka seksualitātes tēmai, izvērš provokatīvu diskusiju, kurā viennozīmīgas atbildes sniegšanu sarežģī eksistensiālas vientulības, intimitātes un cilvēku vājību komplekss.

Zeidla kinodarbs stāsta par Terēzi, 50 gadus vecu austriešu dāmu, kura dodas seksa tūrisma meklējumos uz Keniju, taču ceļojuma laikā sastopas ar skaudru patiesību: mīlestība Kenijas pludmalē ir tikai bizness.

Filmas “Paradīze – Mīlestība” 17. septembra īpašo seansu ar ceļavārdiem atklās “Klasikas kino vakaru” kuratores Agnese Lipska un Ieva Augstkalna.

Piektais “Klasikas kino vakaru” cikls pievērsies trīs 21. gs. filmām, kuras tāpat kā kinoteātris Kino Bize šogad atzīmē desmito jubilejas gadu. Oktobrī tiks demonstrēta savulaik plaši apbalvotā fantāzijas filma “Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem”, savukārt novembrī – Leosa Karaksa laikmetīgā klasika “Svētie motori”. Visi trīs kinodarbi pirmizrādīti 2012. gadā un ar savu izteikti kinematogrāfisko formu un oriģinālo vēstījumu spēcīgi piesaka aizvadīto desmitgadi kinomākslā.

Filma “Paradīze – Mīlestība” oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrēta divos seansos kinoteātrī Kino Bize 16. septembrī pl. 20.30 un 17. septembrī pl. 18.00.


938 skatījumi