Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgas Festivāls notiks no 26. maija līdz 21. jūnijam

“Rīgas Festivāls” tiks atklāts ar spožu un neatkārojamu koncertu 26. maijā Lielajā ģildē!

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina izbaudīt plašo Rīgas Festivāla programmu, kas šogad izskanēs no 26. maija līdz 21. jūnijam koncertzālēs Rīgā un Dzintaru koncertzālē Jūrmalā.

Festivālā redzēsim kamerorķestri “Kremerata Baltica” kopā ar vienu no pasaulē pieprasītākajiem franču pianistiem – Likā Debargu. Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncerta programmu papildinās izcilais uzbeku pianists Behzods Abduraimovs. Latvijas publikas iemīļotais mūziķis Jānis Šipkēvics kopā ar pianistu Reini Zariņu būs redzami īpašā programmā “Latvieši”. Festivāla lielākā ārzemju zvaigzne šogad būs leģendārais amerikāņu saksonists Bobs Mincers. Festivāla noslēgumā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps Maestro Raimonds Pauls un iemīļotais latviešu aktieris Andris Keišs.

“Rīgas Festivāls” tiks atklāts ar spožu un neatkārojamu koncertu 26. maijā Lielajā ģildē, kur uz vienas skatuves satiksies viens no Eiropas ievērojamākajiem kamerorķestriem “Kremerata Baltica” un klaviermūzikas pasaules sensācija – pianists, francūzis Likā Debargs. Kamerorķestris “Kremerata Baltica” ir koncertējis vairāk kā 50 valstīs, 600 pilsētās un sniedzis vairāk kā 1000 koncertu visā pasaulē. Līdzās aktīvai koncertdzīvei kamerorķestris ir novērtēts ne tikai no klausītāju puses, bet to augustu vērtē arī mūzikas kritiķi – par izcilu darbu orķestris saņēmis Grammy balvu, ECHO Klasik balvu un Gramophone balvu. Savukārt, Likā Debargs tiek uzskatīts par fenomenāli apdāvinātu pianistu. Pēdējos gados Likā Debargs sniedzis simtiem izpirktu koncertu un ierakstījis vairākus solo albumus mūzikas izdevniecībā ’’Sony Classical’’. “Rīgas Festivāla” koncertprogrammā skanēs Sezāra Franka un Miloša Magina skaņdarbi.

3. jūnijā Lielajā ģildē būs godalgotā Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” 17. sezonas noslēguma koncerts. Diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem Behzods Abduraimovs un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

“Kopā ar mums uzstāsies fenomenāls pianists – Behzods Abduraimovs no Uzbekistānas. Šo tikšanos gaidu ar neparastu interesi un patīkamu satraukumu. Sergeja Prokofjeva 2.klavierkoncerts un Behzods Abduraimovs ir kā radīti viens otram. Šajā programmā skanēs arī Jozefa Haidna 87.simfonija un meksikāņu komponista Konlona Nankarova “Etīde mehāniskajām klavierēm” Nr.7 – darbs, kas oriģināli rakstīts mehāniskajām klavierēm, jo to ir ļoti grūti nospēlēt dzīvajam izpildītājam. Darbs ir instrumentēts lielam ansamblim un es aicinu ieklausīties skaņdarba mūzikā, jo šādu neparastu ritmu un skaņu kokteilis bieži netiek atskaņots tā sarežģītības dēļ,” tā par koncertu “Sinfonietta Rīga” diriģents Normunds Šnē.

7. jūnijā Mazajā ģildē koncertprogrammā “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs” uzstāsies saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti Reinis Tomiņš un Guntars Freibergs, kuri atskaņos Astora Pjacollas, Akira Jujama, Žana Fransuā, Gabriela Ortisa, Deivida Longa, Glena Palmera un Riharda Zaļupes mūziku.

Savukārt, 8. jūnijā VEF Kultūras pilī uzstāsies amerikāņu saksofonists, komponists, aranžētājs un pedagogs Bobs Mincers un Latvijas Radio bigbends. Bobs Mincers sarakstījis vairāk kā 500 bigbenda aranžējumus, vairākas džeza mūzikas grāmatas, orķestra un kamermūzikas darbus. Piedalījies vairāk kā 1000 ierakstos un uzstājies kopā ar daudzām pasaules mēroga džeza zvaigznēm.

“Bobs Mincers ir viens no mūsdienu redzamākajiem saksofonistiem. 1991. gadā Bobs Mincers pievienojās “Yellowjackets” sastāvam, kas grupai bija izšķirošs pagrieziens, jo pateicoties viņam grupa vēl aizvien ir viena no pieprasītākajām džeza mūzikas grupām pasaulē. Boba Mincera devums ir vienlīdz nozīmīgs gan kā izpildītājam, gan kā komponistam un aranžētājam. Viņa mūzika ir ļoti iecienīta gan profesionālo, gan studentu bigbendu repertuāros, “ stāsta Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags. Programmā Boba Mincera oriģinālmūzika.

“Rīgas Festivāla” ietvaros 9. jūnijā Dzintaru koncertzālē ar aizraujošu un neparastu koncertprogrammu uzstāsies dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics un starptautiski atzītais, virtuozais latviešu pianists Reinis Zariņš. Programmā Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzika, Artura Maskata dziesmas ar Jāņa Šipkēvica vārdiem un Andra Dzenīša cikls balsij un klavierēm “Baltas dziesmas” pasaules pirmatskaņojums.

10. jūnijā Lielajā ģildē aicinām izbaudīt spožus un virtuozus skaņdarbus pianista Daumanta Liepiņa solokoncertā. Daumants Liepiņš ir klaviermūzikas pasaules jaunā, uzlecošā zvaigzne. Līdzās solokoncertiem dažādās pasaules vietās Daumants Liepiņš ir uzstājies kopā ar Liverpūles Karaliskās filharmonijas orķerstri, Helsingborgas, Rumānijas, Gruzijas Nacionālajiem simfoniskajiem orķestriem un Kauņas simfonisko orķestri. Kā arī bijis daudzu starptautisku koncertu laureāts. “Rīgas Festivāla” ietvaros Daumants Liepiņš izpildīs Johannesa Brāmsa, Ģerģa Ligeti, Pētera Vaska skaņdarbus, kā arī Artura Maskata jaundarbu.

15. jūnijā Spīķeru koncertzālē koncertprogrammā “Čellu mūzikas šarms” uzstāsies astoņi talantīgi čellisti: Guna Šnē, Madara Botmane, Klāvs Jankevics, Kārlis Klotiņš, Madara Norbūte, Elīza Petrenko, Antons Trocjuks, Dace Zālīte-Zilberte. Neparastajā koncertprogrammā skanēs Maksa Bruha, Gabriela Forē, Dāvida Popera, Morisa Ravela, Štefana Šradera, Svantes Henrisona, Džovanni Solima mūzika.

21. jūnijā Dzintaru koncertzālē “Rīgas Festivālu” noslēgs krāšņa satikšanās uz skatuves – maestro Raimonds Pauls, aktieris Andris Keišs, dziedātāja Paula Saija un Latvijas Radio bigbends. Programmā Raimonda Paula oriģināldarbi un džeza mūzika.

Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā. Festivāla interneta mājas lapa www.rigasfestivals.lv


1  211 skatījumi