Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgas ziemassvētku koncertā skanēs mūziklu un svētku dziesmas

Divos koncertos VEF Kultūras pilī izskanēs, iespējams, krāšņākā šā gada Ziemassvētku programma galvaspilsētā “Ziemassvētki Brodvejā un Rīgā”!

Divos koncertos – 22. un 27. decembrī plkst. 19 – VEF Kultūras pilī izskanēs, iespējams, krāšņākā šā gada Ziemassvētku programma galvaspilsētā “Ziemassvētki Brodvejā un Rīgā”, kurā kopā ar orķestri “Rīga” uzstāsies Latvijā un ārvalstīs dziedoši solisti.

Programmas 1. daļā skanēs skaistākās dziesmas no mūzikliem “Operas spoks”, “Mūzikas skaņas” un “Mana skaistā lēdija”, savukārt 2. daļa klausītājus priecēs ar iemīļotākajām latviešu un ārvalstu Ziemassvētku dziesmām, tostarp Raimonda Paula “Ziemeļblāzmas romanci”, Ainara Virgas “Eglīti” un Aigara Voitišķa “Karamelēm”.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un orķestra “Rīga” galvenais diriģents Valdis Butāns šoreiz vienkopu pulcējis krāšņu solistu sastāvu – džeza dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi, aktieri un operdziedātāju Juri Jopi, operdziedātāju Katrīnu Paulu Felsbergu, mūziklu dziedātāju Gustavu Melbārdi un Rīgas Doma kora skolas audzēkni Valtu Butānu.

Rūta Dūduma-Ķirse atklāj, ka īpaši gaida savu duetu ar Gustavu Melbārdi dziesmā “Let it snow”: “Es ļoti vēlos, lai svētku laikā dabā viss būtu balts un pūkains, piesnidzis pilnām kupenām. Un šī dziesma man vieš cerību, ka tā arī būs.” Tikmēr Gustavs (Londonas “Mountview” Teātra mākslas akadēmijas students) gaida tikšanos ar otru daiļā dzimuma solisti, Berlīnes Mākslu augstskolas studenti Katrīnu Paulu Felsbergu: “Pirms 5 gadiem abi kopā VEF Kultūras pilī spēlējām mūziklā “Mana skaistā lēdija”, tāpēc atgriezties uz šīs skatuves, vēlreiz kopā izpildot dažas no šī mūzikla dziesmām, būs kaut kas īpašs.”

Savu duetu ar Katrīnu dziesmā “Pie Jesu” gaida arī jaunākais programmas solists Valts Butāns. 10 gadu vecumā viņam jau ir liela pieredze “Latvijas Koncertu” rīkotajiem bērnu koncertos un Rīgas Doma zēnu kora programmās, pērn ieguvis 2. vietu II Starptautiskajā zēnu solo un duetu dziedāšanas festivālā “Rīgas Doms”. Solo dziedāšanu Valts apgūst pie Anitas Šalhas – Daumanta Kalniņa, Mārtiņa Klišāna un citu mūziķu pasniedzējas. “Šī būs mana pirmā uzstāšanās kopā ar orķestri “Rīga” un Katrīnu, tāpēc gaidu šo koncertu ar lielu prieku,” atzīst solists.

Biļetes uz koncertu ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs.


895 skatījumi