Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šajā nedēļas nogalē aicina svinēt apkaimes svētkos Zolitūdē un Čiekurkalnā

Rīgas “Drosmes un prieka vasara” šogad izceļ katras apkaimes unikalitāti!

Sestdien, 29. jūlijā, ar daudzveidīgiem koncertiem, radošajām darbnīcām, teātra izrādēm bērniem Zolitūdē un Čiekurkalnā tiks atzīmēti apkaimes svētki. Prieka mirkļu parkos Vērmanes dārzā, Nordeķu parkā un Kultūrtelpā “Strops” visas nedēļas garumā norisināsies dažādi pasākumi, skanēs koncerti, notiks kino vakari un izstādes.

Rīgas “Drosmes un prieka vasara” šogad izceļ katras apkaimes unikalitāti. Grafiskajā dizainā simboliski ir iestrādātas apkaimēm raksturīgās atpazīšanas zīmes, piemēram Zolitūdes hipodroms vai Čiekurkalna tornis. Kāpēc izvēlēti tieši šie simboli? Jo Zolitūdes apkaimē 20. gadsimta sākumā līdz pat Pirmajam pasaules karam atradās hipodroms. Tāpēc par Zolitūdes simboliem pilsētas noformējumā izvēlēts zirgs un hipodroma ēkām raksturīgie elementi. Savukārt par Čiekurkalna atpazīstamības zīmi kļuvis 1912. gadā projektētais izcilā arhitekta Vilhelma Bokslafa ūdenstornis, kas atrodas Gaujas ielā 21. Tas ir Rīgas lielākais ūdenstornis, kas arhitektoniski veidots jūgendstilā. Pie tā aug arī viena no staltajām Čiekurkalna priedēm. Čiekuriem bagātās priedes arī devušas nosaukumu šai apkaimei.

Apkaimju simboli izvēlēti sadarbībā ar Apkaimju iedzīvotāju centriem un to dizaina autors ir mākslinieks Valters Kalsers.

Pasākumi Zolitūdes apkaimē

Zolitūdes apkaimes svētki, kas norisināsies pie Ziemeļu valsts ģimnāzijas, iecerēti kā vērienīgs notikums šajā apkaimē, īpaši vēršot uzmanību tam, ka Rīgas vasaras prieks ir beidzot kopā arī ar šīs apkaimes iedzīvotājiem.

No plkst. 12.00 līdz pat 22.00 uz skatuves sagaidāmas daudzveidīgas norises – izrādes ģimenēm un bērniem, koncerti, kuros skanēs gan franču mūzika, gan rokenrols, latviešu un pasaules hiti, kantrī mūzika, savukārt noslēgumā iedzīvotājus iepriecinās deju vakars.

Svētku teritorijā būs spēka un veiklības atrakciju zona, notiks plenērs, kā arī tematiskas radošās darbnīcas, kuru saturs būs saistīts ar dažādām leģendām par Zolitūdes apkaimes vēsturi. Līdztekus darbosies apkaimju telts, kurā plānotas diskusijas un sarunas par apkaimes aktualitātēm un nākotnes vīzijām.

Skatuves programmā plkst. 12.00 paredzēta teātra izrāde bērniem “Kur kaijas ziemo”, plkst. 13.00 teātra izrāde bērniem “Kartonstāsti”, pēc tam plkst. 14.00 grupas “Kopā reti esošu draugu organizācija jeb K.R.E.D.O.” koncerts, tam plkst. 15.00 sekos Andra Ērgļa koncerts. Ap plkst. 16.00 uz skatuves kāps grupa “Klaidonis”.

Savukārt plkst. 17.00 paredzēts Laimja Rācenāja, Diānas Pīrāgs un “Le Petit Paris” koncerts un plkst. 18.00 uzstāsies dziedātāja Elza Rozentāle. Vakara koncertprogrammu plkst. 19.00 turpinās grupa “Tirkiz band” un plkst. 20.00 paredzēts Ivara Pētersona koncerts. Skatuves kultūras programmu plkst. 21.00 noslēgs Katrīnas Dimantas un grupas “Folk kardio” priekšnesums.

Pasākumi Čiekurkalna apkaimē

Ikviens ir aicināts piedzīvot priekpilnus mirkļus un baudīt daudzveidīgus koncertus Čiekurkalna apkaimē – Čiekurkalna krustcelēs, kur jau no plkst. 12.00 svētku apmeklētājiem būs iespēja satikties ar draugiem un iepazīties ar kaimiņiem, baudīt laiku kopā ar ģimeni. Pasākumā apmeklētāji varēs apmeklēt grupu “Carnival Youth” un “Pērkons” koncertus, dziedāt un dejot kopā ar Rīgas Danču klubu, piedalīties aktivitātēs visas dienas garumā – griezties karuselī, piedalīties radošās un izzinošās darbnīcās un mākslas plenērā.

Šajos svētkos ikviens aicināts viesoties Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra teltī, tuvāk iepazīties un aprunāties ar apkaimju koordinatoriem, kuri savas pūles velta tam, lai apkaimi padarītu par labāku, drošāku un patīkamāku vietu dzīvošanai. Kaimiņiem būs iespēja kopīgās sarunās spriest par to, kas Čiekurkalnā pēdējos gados ir mainījies un ko ir iespējams izmainīt pašu spēkiem.

Svētku kulminācijā koncertu sniegs rokgrupa “Pērkons”, kuras daiļrade nu tik ļoti piestāv drosmīgajam Čiekurkalnam. Grupas “Pērkons” labākās dziesmas ir kļuvušas par latviešu tautas dziesmām, tādēļ ikviens tiks aicināts dziedāt līdzi svētku dalībnieku un apmeklētāju kopkorī.

Uz Čiekurkalna apkaimes svētkiem tiek aicināti cilvēki no tuvām un tālākām Rīgas apkaimēm, no visas Latvijas – lai drosme un prieks dzimst, kad satiekamies!

Citi Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumi šonedēļ

Šonedēļ gaidāmi arī vairāki pasākumi prieka mirkļu parkos un kultūrtelpā “Strops”, notiks arī zaļumballe Āgenskalnā, pasaules mūzikas festivāls “Porta”, tiks organizētas ekskursijas gidu pavadībā, šaha diena Kalnciema kvartālā un izskanēs dažādi koncerti.

Nordeķu parka 29. jūlija programmas tēmas saistītas ar apkaimes iedzīvotāju stāstiem un to iemūžināšanu ar dokumentālā kino palīdzību. Notiks jauno fotogrāfu radīto apkaimes iedzīvotāju portretu izstādes atklāšana, fiksējot apkaimes šodienu. Māksliniece Ieva Putniņa aicinās koprades darbnīcā veidot jaunu vides mākslas objektu no lietām, kas iepriekšējos gados rotājuši Rīgas pilsētvidi.

Veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī savstarpēju iepazīšanos, brīvā gaisotnē norisināsies sarunas ar vietējiem apkaimes ikdienas ekspertiem. Pievakarē koncertu sniegs džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas trio un vēlāk notiks kino programma, kas atainos Iļģuciema vēsturi un šodienu. Vakaru Nordeķu parkā noslēgs Jaunā Rīgas teātra aktrises un režisores Elitas Kļaviņas dokumentālā filma “Iļģuciema māsas”, kas tapusi sadarbībā starp Jaunā Rīgas teātra aktieriem un Iļģuciema cietuma ieslodzītajām, kā arī Katrīnas Tomašickas dokumentālā filma “Uzlūdz dāmas” par senioru mīlestības meklējumiem.


1  370 skatījumi