Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šonedēļ daudzviet Latvijā gaiss iesils līdz +20….+25°

Beidzot sākas vasara!

Jaunā darba nedēļa iesāksies ar sausu un saulainu laiku. Otrdien, pastiprinoties ciklona darbībai, lokāli izveidosies nokrišņu mākoņi, bet trešdien Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona un lietus gaidāms visā valsts teritorijā. Visas nedēļas garumā gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet būs +20…+25° robežās.

Pirmdien diena būs saulaina, tomēr palaikam debesis aizklās arī mākoņi. Ņemot vērā, ka nedēļas sākumā laikapstākļus vēl noteiks augsta spiediena atzars, nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš, un naktī un no rīta dažviet izveidosies migla, dūmaka. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +7…+12° robežās, savukārt dienā gaiss lielākajā daļā valsts teritorijas iesils līdz +18…+23°, vienīgi līča piekrastē būs vēsāks, tur: +14…+17°.

Otrdien mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs. Pastiprinoties ciklona darbībai, jau no rīta lokāli izveidosies nokrišņu mākoņi, bet pēcpusdienā iespējams arī pērkona negaiss. Dominēs lēns austrumu puses vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +8…+15°, zemākajai gaisa temperatūrai esot Vidzemē. Maksimālā gaisa temperatūra dienā ir gaidāma +20…+24°, vienīgi Kurzemē līča piekrastē nebūs siltāks par +15..+19°.

Naktī uz trešdienu mākoņu daudzums palielināsies un, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona – visā valsts teritorijā gaidāms lietus. Saglabāsies lēns vējš. Naktī minimālā gaisa temperatūra būs +11…+15°, dienā gaiss iesils +19…+24°, piekrastes rajonos +13…+18°.

Ceturtdien un piektdien debesis palaikam aizklās mākoņi un lielākā lietus iespējamība ir valsts centrālajā un rietumu daļā, bet nokrišņi būs galvenokārt īslaicīgi. Dienā gaisa temperatūra būs līdzīga kāda tā bija iepriekšējās dienās – daudzviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20…+25°, vienīgi piekrastes rajonos esot par kādu grādu aukstākam.

Šī brīža prognoze liecina, ka brīvdienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas – lokāli iespējami nokrišņi, bet temperatūra dienas laikā lielā daļā valsts teritorijas pakāpsies virs +20°.


1  238 skatījumi

Un Tavas domas par šo?