Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Spēļu drošības pasākumi, lai pasargātu sevi un spēlētājus

Mediju materiāls

2020. gadā tiešsaistes spēles bija populārākas nekā jebkad agrāk. Pandēmijas ierobežojumu dēļ cilvēki pievērsās mājas aktivitātēm, un spēļu vietnes bija viena no daudzajām ieguvējām.

Tomēr, kļūstot populārākām starp spēlētājiem, tās piesaista arī krāpnieku uzmanību. Vispārējais interneta lietošanas popularitāte ir veicinājusi dramatisku visu veidu kibernoziegumu vērtības pieaugumu – par 300%.

Tā ir vairāku miljardu dolāru vērta nozare, kas liek aizvien vairāk uzņēmumu īpašniekiem aizsargāt sevi ar krāpšanas novēršanas līdzekļiem. Spēļu vietnēm tas nozīmē, ka ir svarīgāk nekā jebkad iepriekš aizsargāt savu uzņēmumu un klientus no tiešsaistes spēļu krāpšanas sekām.

Kas ir tiešsaistes spēļu krāpšana?

Krāpnieki jau gadiem ilgi vēršas pret spēļu iestādēm. Lielākā daļa cilvēku saprot, kā roku veiklība un viltības var ietekmēt spēles izredzes. Tas pats princips, kas ir pamatā šāda veida paņēmieniem, ir iedvesmojis krāpšanu tiešsaistes spēļu pasaulē.

Krāpšana tiešsaistes spēļu jomā ir jebkurš gadījums, kad negodīgs dalībnieks manipulē ar interneta spēļu vietni vai izmanto to savā labā. Ar Spins Latvija tiešsaistes spēlēm saistītie noteikumi ir izstrādāti tā, lai spēles būtu godīgas, taču krāpnieki, kas vēlas palielināt savu laimestu, šos noteikumus var sagrozīt vai pārkāpt.

Kāpēc spēļu platformām ir paaugstināts krāpšanas risks?

Tiešsaistes krāpniekiem parasti ir mazas izredzes gūt panākumus. Cilvēki kļūst aizvien piesardzīgāki, lai neuzķertos uz krāpšanas gadījumiem, un uzņēmumi veic pasākumus, lai pasargātu sevi no dažāda veida tiešsaistes maksājumu krāpšanas.

Tomēr, ja krāpniekiem tomēr izdodas, peļņa ir ienesīga. IBM konstatēja, ka vidējās kiberuzbrukuma izmaksas uzņēmumiem 2020. gadā bija gandrīz 4 miljoni ASV dolāru.

Spēļu platformas pēdējā laikā ir pakļautas lielākam riskam kļūt par upuriem, jo kopš 2020. gada pandēmijas to popularitāte strauji pieaug. Kad vairāk cilvēku pievēršas kādai konkrētai tendencei, tas nozīmē vairāk potenciālo upuru, uz kuriem krāpnieki varētu vērsties.

Arī spēļu tīmekļa vietnēm, visticamāk, ir liels darījumu apjoms, jo spēlētāji regulāri veic daudz maksājumu. Tas var apgrūtināt karšu testēšanas atklāšanu vai pat atsevišķu krāpniecisku pirkumu atklāšanu.

Kā krāpšana ietekmē tiešsaistes spēles?

Pieaugot tiešsaistes spēļu krāpšanas gadījumu skaitam, risks spēļu vietnēm ir lielāks nekā tikai naudas zaudēšana. Klienti biežāk izvēlas vietnes, kurās jūtas droši, un tas nozīmē, ka viņi izvairīsies no tām vietnēm, kuras, viņuprāt, var viegli izmantot.

Vienā aptaujā 47% patērētāju apgalvoja, ka, ja viņi maksājumu procesā saskaras ar jebkādām problēmām, viņi atteiksies no zīmola un dosies citur. Pat ja krāpšanas mēģinājumi nav bijuši veiksmīgi, šis zīmols ļoti ātri tiek aptraipīts to cilvēku apziņā, pret kuriem krāpnieki ir vērsušies.

Par uzņēmumu problēmu ātri vien var kļūt arī apkrāpti klienti. Kredītkaršu īpašnieki var saņemt atpakaļ zaudētos naudas līdzekļus, kas tiek saņemti tieši no uzņēmuma bankas konta, kas apstrādāja krāpšanu.

Iespējams, ka arī šajā gadījumā jūs neko daudz nevarat darīt. Sākotnēji jūsu klienti var zaudēt naudu krāpniekiem, taču tā nāk no jūsu kabatas.

Kādi ir izplatītākie tiešsaistes spēļu krāpšanas veidi?

Kā jau minēts, krāpšana tiešsaistes spēļu jomā var izpausties dažādos veidos. Ir svarīgi apzināties visbiežāk sastopamās krāpšanas metodes spēļu jomā un sekot līdzi jaunām tendencēm. Zinot, ka jūs, visticamāk, kļūsiet par krāpnieku upuri, jūs varat iemācīties, kā sevi aizsargāt.

Visbiežāk sastopamie paņēmieni ir vairāku kontu krāpšana, krāpšana ar kredītkartēm un ļaunprātīga maksas atgūšana.

Krāpšana ar vairākiem kontiem

Krāpšana ar vairākiem kontiem (pazīstama arī kā vairāku kontu krāpšana) ir visizplatītākais tiešsaistes spēļu krāpšanas veids. Ja vienā spēlē ir iesaistīts vairāk nekā viens konts, krāpnieki var izmantot dažādas iespējas, taču parasti šajā scenārijā tiešie zaudētāji ir citi spēlētāji.

Piemēram, pokera spēlē, ja krāpnieks kontrolē sešas izspēles un spēlē tikai divi citi cilvēki, pastāv lielāka iespēja, ka viena no krāpnieka izspēlēm uzvarēs.

Divi visbiežāk sastopamie veidi, kā krāpnieki apiet šo problēmu, ir vairāku ierīču izmantošana un dažādu IP adrešu izmantošana, izmantojot VPN, lai izvairītos no atklāšanas.

Bonusa ļaunprātīga izmantošana

Šajā gadījumā spēļu platforma maksā no savas kabatas par krāpšanu. Tas ir viens no vienkāršākajiem tiešsaistes spēļu krāpšanas gadījumiem, kas izmanto tiešsaistes spēles, kuri sniedz piedāvājumus jauniem kontu turētājiem.
Bonusi var ietvert bezmaksas naudu par pirmo likmi, kuponus vai atlaides. Šie piedāvājumi palīdz spēļu vietnēm piesaistīt jaunus klientus, un konkurences apstākļos tie var palīdzēt jums izcelties starp konkurentiem. Tomēr tie nav bez riska.

Krāpnieki var izveidot vairākus kontus no dažādām e-pasta adresēm, ierīcēm vai IP adresēm. Šie bonusi var nebūt vērtīgi, taču krāpniekam tā ir bezmaksas nauda.

Krāpšana ar kredītkartēm

Krāpniekiem, kuru rokās nonāk nozagta kredītkarte, tiešsaistes spēļu vietnes var būt lieliska vieta, kur izlietot šajā kartē esošos līdzekļus. Tas var būt tik vienkārši, kā atvērt kontu, iemaksāt līdzekļus un uzreiz izņemt naudu.
Citiem kredītkaršu krāpniekiem parasti ir zināms dīkstāves laiks, lai nopelnītu naudu – viņiem ir nepieciešams veikt pirkumus no nozagtajām kredītkartēm un tālāk pārdot iegādātās preces. Šādā gadījumā, pat ja viņi nospēlē dažas pokera izspēles un zaudē, viņi tomēr aiziet ar daudz lielāku naudas summu nekā sākotnēji.

Nozagtie kredītkaršu akreditācijas dati parasti tiek pirkti un pārdoti tumšajā tīmeklī, un tas ir reāls risks spēļu vietnēm.

Kā tirgotāji var novērst krāpšanu tiešsaistes spēļu jomā?

Tiešsaistes spēļu būtība nozīmē, ka tās vienmēr būs pievilcīgas krāpniekiem. Tomēr jūs varat veikt pasākumus, lai mazinātu tiešsaistes spēļu riskus, un tie var būtiski ietekmēt situāciju.

Vispārēja tēma, kas palīdz novērst krāpšanu tiešsaistes spēļu jomā, ir precīzi zināt, kas ir jūsu klienti. Ja jūs to zināt, klienti nevar izveidot vairākus profilus, un viņi nevar izmantot kredītkartes, kas nav viņu pašu. Jūs varat arī apstrīdēt krāpšanas mēģinājumus, kas saistīti ar naudas atmaksu.


120 skatījumi