Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ziemas noskaņās muzicēs Raimonds Pauls TRIO & Sofia Rubina

Sestdien, 3. decembrī, ziemas noskaņās Mazā Mežotnes pilī muzicēs Latvijas lepnums - mūziķis Raimonds Pauls, kopā ar Māri Briežkalnu un Toivo Unts!

Sestdien, 3. decembrī, ziemas noskaņās Mazā Mežotnes pilī muzicēs Latvijas lepnums – mūziķis Raimonds Pauls, kopā ar Māri Briežkalnu un Toivo Unts. Koncertā trio pievienosies īpaša viešņa – igauņu dziedātāja Sofia Rubina.

Koncertā mūziķi spēlēs Raimonda Paula mūziku no ieraksta “Pastaiga pa Rīgu”, kā arī dziesmas ar amerikāņu dzejnieka un producenta Gordona Pogodas (Gordon Pogoda) vārdiem. Klausītāju ausis priecēs tādas dziesmas kā “Pastaiga pa Rīgu”, “Bright City Night”, “Līvu laukums”, “Rīgas balzāms” un citas.

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Viņa mūzika skanējusi neskaitāmās valstīs, visprestižākajās koncertzālēs, un tas, pateicoties viņa unikālajām melodiķa dotībām. Maestro Paula bagātā radošā iztēle apvienojusi latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas un elementus ar modē nākošiem strāvojumiem, allaž spējot radīt aktuālu, visiem interesantu un reizē ārkārtīgi demokrātisku mūziku (no tīmekļa vietnes raimondspauls.lv).

Māris Briežkalns iespēlējis sitamo instrumentu partijas vairāk nekā 60 mūzikas albumos un ir Māra Briežkalna kvinteta vadītājs. Viņš uzstājies un pasniedzis meistarklases daudzās valstīs, tostarp Lielbritānijā, Francijā un Vācijā. Briežkalns vada Mūsdienu mūzikas centru un ir starptautiskā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāla Rīgas ritmi, kā arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors. Viņš ir Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas vadītājs un ilgus gadus bija arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs, producējis arī starptautisko Euroradio Jazz Orchestra 2018 bigbendu.

Sofija Rubina ir džeza dziedātāja no Igaunijas, kas arī aiz savas valsts robežām zināma kā talantīga un radoša māksliniece. Septiņu gadu vecumā viņa sāka apgūt klavierspēli un deviņu gadu vecumā sāka apmeklēt vokālās nodarbības. Jau 15 gadu vecumā viņai bija pirmais oficiālais koncerts. Dziedāšanu Sofija mācījusies mūzikas koledžā Sočos (Krievija), studējusi Vācijā Cottbus konservatorijā un Tartū Universitātē džeza un popmūzikas mūzikas nodaļā. Pašlaik studē prestižajā Bērklijas mūzikas koledžā (BerkleeCollegeofMusic), ASV.

Par dziedāšanu viņa saka: “Liela daļa no uzstāšanās ir saistīta ar improvizāciju. Uz skatuves man patīk būt nedaudz koķetai, vienmēr censties pārsteigt publiku ar kaut ko jaunu. Man ir ļoti svarīgi priekšnesumā atklāt tās emocijas, ko manī raisa skanošā mūzika.”

Dziedātājai patīk uzstāties dažādos mūzikas žanros, bet galvenokārt viņa aizraujas ar džezu, klubu mūziku, soul, klasisko un ebreju nacionālo mūziku. Viens no jaunākajiem projektiem saistīts ar klubu mūzikas interpretēšanu džeza stilā (no tīmekļa vietnes rigajazz.lv).

Toivo Unts ir viens no labākajiem Igaunijas kontrabasistiem. Viņš spēlējis kopā ar starptautiski zināmiem džeza māksliniekiem un piedalījies daudzos džeza festivālos. Unts spēlē Igaunijas Nacionālās operas simfoniskajā orķestrī, ir vairāku starptautisku konkursu žūrijas loceklis, mūzikas pedagogs un ikgadējā festivāla Jazz Time Fest organizētājs Sillamē, Igaunijā. Viņš ir piedalījies vairāk nekā 30 albumu ierakstos.

Koncertu rīko Mazā Mežotnes pils.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tīklā.


1  406 skatījumi