Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

LIAA pārstāve Strupkāja: Joprojām turpinās straujš preču eksporta kāpums

Trešdien, 23. novembrī, tiešsaistē norisinājās BIZNESA KONFERENCE 2023!

Trešdien, 23. novembrī, tiešsaistē norisinājās BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutēja par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā.

Ar tematu “Eksports – zāles krīzei” konferencē uzstājās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja.

Viņa atzina, ka Latvija ir daudzpusīga, digitāli attīstīta un izmaksu ziņa pievilcīga Eiropas Savienības valsts, un neskatoties uz izaicinājumiem, arī pašlaik eksports rāda pozitīvas tendences: “Joprojām ir vērojams pieaugums, kas lielā mērā veidojas uz inflācijas un cenu augšanas rēķina.”

Pirmo reizi kopš ārējās tirdzniecības statistikas datu uzskaites sākšanas preču eksports pārsniedzis 2 miljardus eiro. Kopējā eksporta vērtība šā gada septembrī veidoja 2137 miljonus eiro, kas bija par 32,3% lielāka nekā pērnā gada septembrī. Galvenie eksporta partneri joprojām ir Eiropas Savienības valstis.

Pēc I. Strupkājas teiktā, valsts atbalsta mehānismi uzņēmējiem uz šo brīdi esot daudz – no idejas attīstības līdz pat reālam eksportam. Tā, piemēram, ir radīta Lielo investīciju projektu programma, kuras mērķis ir lielu investīciju projektu realizēšanu Latvijā. Tajā lielākoties ir pārstāvētās tādas nozares kā elektronika, poligrāfija, mašīnbūve, metālapstrāde, kokapstrāde u.tml.

No šī gada LIAA sniedz atbalstu arī ārvalstu filmu veidošanai Latvijā, kas palīdz nest tālāk stāstu par Latviju un tās piedāvājumu.

Valsts līdzfinansējuma piešķiršanai ārvalstu filmu uzņemšanai LIAA divas reizes kalendārajā gadā rīko atklātu konkursu projekta iesniegumu atlasei. Konkursa pirmo atlases kārtu LIAA organizēja no 2022. gada 28. marta līdz 28. aprīlim, kurā kopumā tika saņemti astoņi filmu projekti. Savukārt no 2022. gada 13. jūnija līdz 13. jūlijam norisinājās konkursa otrā atlases kārta, kurā tika saņemti seši filmu projekti.

Konferencē piedalījās arī Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja Dace Zīle, Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglītis, SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītāja Elīna Dlohi, Citadele bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, kā arī ekonomists un analītiķis akciju tirgū Mārtiņš Krusts un datu analītiķis IT un finanšu sektorā Endijs Lazda.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.


1  307 skatījumi