Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijā joprojām zemākās dārzeņu cenas

Pateicoties 5% PVN jūtami pieaudzis pieprasījums pēc vietējiem dārzeņiem!

Turpinot diskusiju par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes dārzeņiem, augļiem un ogām ietekmi uz valsts ekonomiku un lauksaimniecību, atgādinām, ka ir pieaudzis reģistrēto PVN maksātāju skaits augļkopībā un dārzeņkopībā, pieaudzis šo nozaru preču un pakalpojumu apgrozījums, kā arī palielinājies vidējais atalgojums, secināms saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta apkopotajiem datiem. Lauksaimnieki šai idejai ticēja arī pirms visu pētījumu un kontroļu veikšanas, jo šis solis ir devis pozitīvus ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. Samazināta PVN likme nodrošina arī maznodrošinātājiem lielāku pieejamību veselīgai pārtikai un veicina augļu un dārzeņu patēriņu visu iedzīvotāju vidū.

Pēc Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) biedrības “Latvijas dārznieks” biedru veikta monitoringa, šī gada 39.kalendārā nedēļā populārāko svaigo dārzeņu mazumtirdzniecības cenas “Maxima” veikalos Latvijā ir zemākas nekā tiem pašiem produktiem Lietuvā.

Biedrības “Latvijas dārznieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš: “Pateicoties 5% PVN ir samazinājies pelēkais tirgus un jūtami pieaudzis un stabilizējies pieprasījums pēc vietējiem dārzeņiem. Saimniecības informē, ka salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir palielinājies realizācijas apjoms.”


1  176 skatījumi

Un Tavas domas par šo?