Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

„Ventspils Tehnikumā” profesionālo kvalifikāciju šogad ieguvuši 146 absolventu

Šogad „Ventspils Tehnikumu” absolvēja 146 jauno speciālistu, kuri profesionālo kvalifikāciju ieguva 9 specialitātēs.

Šogad „Ventspils Tehnikumu” absolvēja 146 jauno speciālistu, kuri profesionālo kvalifikāciju ieguva 9 specialitātēs. Izglītības dokumentus svinīgā gaisotnē absolventi saņēma 29.06.2019. notikušajā svinīgajā izlaidumā.

„Pedagogu vārdā varu teikt, ka esam gandarīti par katra jaunieša veikumu un sasniegumiem, kas vainagojies ar profesionālās kvalifikācijas iegūšanu. Tas ir stabils pamats un motivācija sekmīgi iekļauties darba tirgū, atbalstot Latvijas darba devējus un stimulējot Latvijas ekonomiku. Vērojot Ventspils Tehnikuma absolventu gaitas, varu apgalvot, ka ilgstoši pastāvošajiem mītiem par profesionālo izglītību vairs nav objektīva pamata. Mūsdienās profesionālās izglītības audzēkņi var veidot izcilu karjeru un strādāt labi apmaksātu darbu. Un tieši to es vēlu arī šī gada absolventiem – izcilu karjeru un nodrošinātu dzīvi,” saka Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere.

Izlaidumā īpaši tika godināti absolventu rindās esošā Latvijas Simtgades stipendijas saņēmēja Baiba Brasle, kā arī četri absolventi – Jānis Edgars Ermansons, Dans Lileiko, Uvis Grosmanis un Kārlis Bērziņš, kuri saņēmuši Ministru Prezidenta Pateicības rakstus par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem. Tāpat tika pasniegti SIA „Bucher Municipal” sertifikāti par veiksmīgi pabeigtajām darba vidē balstītām mācībām, kā arī Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš paziņoja, kuriem Ventspils Tehnikuma audzēkņiem tiek piešķirtas tiesības turpināt mācības Ventspils Augstskolas atbilstošajās izglītības programmas bez mācību maksas segšanas.

Ventspils Tehnikuma audzēkņi 2018./2019.gadā profesionālās kvalifikācijas eksāmenus ir nokārtojuši, uzrādot ļoti labas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, visu audzēkņu kopējais vidējais vērtējums ir 7.27, bet 74.67 % no visiem jauniešiem, kuri kārtoja profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, uzrādīja vērtējumu 7 (labi) un vairāk, tajā skaitā, šajā mācību gadā 9 jaunieši uzrādīja vērtējumu 10 (izcili). Izlaidumā diplomus saņēma arī profesionālās meistarības konkursa “SkillsLatvia 2019” godalgoto vietu ieguvēji – Baiba Brasle (1.vieta nominācijā Ēdienu gatavošana) un Kārlis Bērziņš, Kārlis Edvards Ozoliņš (3.vieta nominācijā Inženierkomunikācijas). Jaunajā mācību gadā, turpinot izglītoties augstākās izglītības iestādēs, Ventspils Tehnikuma pedagogu kolektīvam pievienosies trīs no šī gada absolventiem – Kārlis Bērziņš, Kārlis Edvards Ozoliņš un Pauls Bisenieks.

Ventspils Tehnikumā līdz 31.07.2019. turpinās audzēkņu uzņemšana 12 specialitātēs. Ar uzņemšanu saistītā informācija pieejama „Ventspils Tehnikuma” mājaslapā: http://www.pikc.lv/lv/jaunumi/ventspils-tehnikuma-2019-2020-macibu-gada-uznemsana/

Papildu informācijai:
„Ventspils Tehnikums” ir mūsdienīga, prestiža, uz zināšanām un kvalitāti balstīta sākotnējās profesionālās izglītības un tālākizglītības iestāde, kā arī profesionālās izglītības metodiskais centrs. 2011. gadā iegūts profesionālās izglītības kompetenču centra statuss. „Ventspils Tehnikums” nodrošina Kurzemes reģiona tautsaimniecības vajadzībām atbilstoši kvalificēta un Eiropas Savienības kopējā darba tirgus prasībām atbilstoša darbaspēka sagatavošanu vairākās nozarēs un kvalifikācijas līmeņos. „Ventspils Tehnikumā” profesionālo izglītību iegūst vairāk nekā 800 audzēkņu.


480 skatījumi

Un Tavas domas par šo?