Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Jau šajā nedēļas nogalē – Rīgas dzimšanas dienas svinības

Rīgas dzimšanas dienā paredzētas krāšņas svinības Vecrīgā, apkaimju svētki un ieskaņas pasākums ar dronu šovu!

Par godu Rīgas 822. dzimšanas dienai galvaspilsētā notiks krāšņas svinības, kuras 18. augusta vakarā ieskaņas pasākumā Lucavsalā atklās Baltijā lielākais dronu šovs. 19. augustā visas dienas garumā uz vairākām skatuvēm Vecrīgā skanēs koncerti, notiks cirka un teātra izrādes bērniem, būs gardākās kūkas konkurss, notiks drosmes sarunas un joku sporta spēles.

“Mīļie rīdzinieki un galvaspilsētas viesi, sirsnīgs sveiciens mūsu Rīgas 822. dzimšanas dienas nedēļā! Svinēsim krāšņi un citādi! Tradicionālo uguņošanu atstājot pagātnē, baudīsim iespaidīgu un Baltijā lielāko dronu šovu Lucavsalā, kas izstāstīs Rīgas stāstu no pagātnes līdz mūsdienām. Aicinu svinēt Rīgas dzimšanas dienu Vecrīgā un apkaimēs, ģimenēs un draugu lokā! Lai mūsu kopīgais svētku prieks un smaidi ļauj Rīgai plaukt un zelt!”, aicina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

2023. gada Rīgas vasaras kultūras programmas viens no centrālajiem pasākumiem ir Rīgas dzimšanas dienas svinības 19. augustā Vecrīgā. Rīgas dzimšanas diena konceptuāli šogad veltīta “Drosmes un prieka tēmai”, uzsverot laikmetīguma, līdzdalības, pilsoniskā aktīvisma un kopā būšanas nozīmi. Drosme un prieks dzimst Rīgas dzimšanas dienā! Dzimšanas dienas caurviju elements ir dāvināšana, kas ir atgriezenisks process – prieks dot un prieks saņemt.

Dronu šovā izstāstīs Rīgas stāstu no pagātnes līdz mūsdienām

Ar 500 dronu dalību 10 minūšu garā audiovizuālā priekšnesumā tiks izstāstīts Rīgas stāsts no pagātnes līdz mūsdienām, uzsverot tās nepārtraukto attīstību. Šova pavadošais stāsts veidots kā saruna, iesaistot tajā mākslīgo intelektu kā tehnoloģiskās attīstības neatņemamu sastāvdaļu. Dronu šova koncepcijas līdzautori ir Roberts Rubīns, Kaspars Eglītis un muzikālā noformējuma autors Reinis Sējāns.

Šovu veido pasaulē šajā nozarē labi pazīstamais Latvijas uzņēmums “Basemotion”, kas veidojis dronu šovu dizainu un programmēšanu tādiem zīmoliem un pasākumiem kā “Super Bowl”, “Grammy Awards”, “Pepsi”, “Avatar”, “Boeing”, “Porsche”, F1 un daudziem citiem.

Rīgas dzimšanas dienas ieskandināšanas pasākumā paredzēta arī kultūras programma ar populāru grupu dalību. Lucavsalā uz svētku skatuves kāps un apmeklētājus priecēs grupas “Dziļi violets”, “Pirmais kurss” un duets “Bujāns”. Savukārt starplaikos apmeklētājus izklaidēs pasākuma vadītājs Artūrs Mednis un spēlēs dīdžejs Magnuss Eriņš.

Pasākums Lucavsalā notiks no 18. augusta plkst. 21.00 līdz 19. augusta plkst. 00.30, ieeja pasākumā jau no plkst. 18.00.

Nelabvēlīgos laika apstākļos pasākuma programmā iespējamas izmaiņas. Par tām aicinām sekot līdzi Rīgas domes sociālo tīklu kontos.

Krāšņas svinības Vecrīgā 19. augustā

Rīgas dzimšanas dienas atklāšana notiks Rātslaukumā, kas šajā dienā pārtaps par Drosmes laukumu, un drosmes sarunas tajā vadīs žurnāliste Kristīne Garklāva, izskanēs apsveikumi no Rīgas daudznacionālajām kopienām un sadraudzības pilsētas Tartu – 2024. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas. Dienas izskaņā noritēs sadziedāšanās latviešu un ukraiņu valodā kopā ar kori “Maska”. Rātslaukumā norisināsies arī Drosmes profesiju parāde, kurā piedalīsies skursteņslauķi, ugunsdzēsēji, mediķi, Valsts un Pašvaldības policija.

Doma laukumā varēs apmeklēt vairākus koncertus, kuros uz svētku skatuves kāps gan Latvijas mākslinieki, gan arī ārzemju viesi. Kā pirmie svētku koncertu atklās 2022. gada “Eirovīzijas” dziesmu konkursa uzvarētāji – grupa “Kalush Orchestra” no Ukrainas. Pēc tam uz svētku skatuves kāps tādas Latvijā populāras grupas kā “The Sound Poets” un “Carnival youth”, norisināsies arī gardākās kūkas konkurss.

Svētku kultūras programmu Doma laukumā krāšņi noslēgs koncertuzvedums “Drosmes un prieka dziesmas”, kurā uzstāsies tautā zināmi un populāri mūziķi: Miķelis Putniņš, koris “Maska”, Gustavo, Aija Andrejeva, Ieva Akuratere, Kristīne Pāže, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš un Jānis Apeinis.

Vecrīgā, Doma dārzā, notiks dažādās aktivitātes bērniem – radošās darbnīcas, teātra izrādes dažādiem vecumiem, skanēs koncerti.

Programmu atklās teātra izrāde “Limonāde”, kas paredzēta bērniem no trīs gadu vecuma, bet paši mazākie svētku apmeklētāji varēs klausīties koncertu “Mazulis ausās, mūziku klausās”. Bērni no četru gadu vecuma aicināti apmeklēt izrādi “Kaka un pavasaris”, bet tai sekos izrāde jauniešiem “Pilna slodze”.

Visas dienas garumā no plkst. 14.00 līdz plkst. 20.00 mazie svētku apmeklētāji varēs piedalīties bērnu darbnīcās, Prieka gājienos un burbuļu aktivitātēs Doma baznīcas piekājē.

Šogad Smilšu iela pārvērtīsies par aizraujošu džeza un klasiskās mūzikas skatuvi, kur pulcēsies gan vietējie talanti, gan pasaulē atzīti mūziķi. Uz skatuves uzstāsies grupas “P.S.PMS”, “M.A.S.A.” ar mūziķiem Rūdolfu Macatu, Kārli Auziņu, Ivaru Arutjunjanu un Elīnu Silovu. Pasākuma programmā paredzēts arī Polijas grupas “Zubek & Pentz Piazzolla Duo” koncerts, grupas “Viral Mind” priekšnesumi un uz skatuves kāps arī mākslinieki no Ukrainas Olga Lukachova kopā ar grupu “Funk Reunion”.

Koncerta programmu izdaiļos grupas “Dāmas un kino” koncerts, kurā muzicēs Inga Šļubovska, Dita Krenberga, Inga Ozola, Ilze Ozoliņa. Koncertprogrammu papildinās indiešu klasiskās mūzikas apvienība “Chaturveni”.

Līvu laukums pārtaps par prieka un joku laukumu, – tajā apmeklētāji varēs iesaistīties joku sporta spēlēs, sliktāko anekdošu konkursā, spēlēt minigolfu, vērot cirka priekšnesumus un grupas “Mazais princis” koncertu.

Vecrīgā dažādos laikos un vietās notiks Kristīnes Brīniņas izrāde “Vai esam tikušies agrāk?”. Tāpat notiks arī vairākas cirka izrādes ar ielu māksliniekiem no Spānijas, Argentīnas, Beļģijas un Nīderlandes.

19. augustā apkaimes svētki

19. augustā norisināsies arī Torņakalna apkaimes svētki Arkādijas parkā. Programmā – izrādes, koncerti, radošās darbnīcas, ielu muzikantu priekšnesumi, kā arī diskusijas par aktuāliem jautājumiem apkaimes dzīvē. Paredzēts arī iluzionistu Pecolli šovs ģimenēm “Brīnumi notiek” un Āgenskalnā mītošais teātris “Dirty Deal Teatro” piedāvās savās telpās noskatīties izrādi “Drama Queen”. Uz šo izrādi bezmaksas ielūgumi pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs.

Jaunākie svētku apmeklētāji aicināti uz izrādi bērniem “Māja zem varavīksnes”, norisināsies bērnu diskotēka “Torņakalna ceļojums” ar Ēriku Balodi, ziepju burbuļu šovs, leļļu izrāde bērniem “Vai mēs esam tikušies agrāk?” un ceremonijorķestra “Miers un Bērziņš” uzstāšanās.

Torņakalna apkaimes svētkos varēs arī no sirds izdejoties vakara koncertos kopā ar grupām “Oranžās brīvdienas”, “Rahu the fool” un “Gapoljeri”. Skatuves programmas vadītājs – aktieris Lauris Subatnieks, rūpēsies par patīkamu svētku atmosfēru.

Šajā nedēļas nogalē svētki notiks arī Grīziņkalna un Avotu ielas apkaimēs. Kur Grīziņkalnā apmeklētāji varēs vērot dažādus laikmetīgās mākslas priekšnesumus, piedalīties ekskursijā un diskusijās, savukārt Avotu ielā skanēs koncerti, darbosies vietējo amatnieku, mājražotāju tirdziņš, kā arī būs iespēja uzkāpt Sv. Pāvila baznīcas tornī, piedalīties konkursos un aktivitātes, kā arī iztaujāt Rīgas domes deputātus.

19. augustā II Nordeķu kongress Iļģuciemā

19. augustā ikviens aicināts doties arī uz Nordeķu parku. Tajā sestdien norisināsies jau II Nordeķu kongress, kura laikā būs ne vien iespēja kopā ar pašvaldības un apkaimes biedrību pārstāvjiem, un jomas speciālistiem diskutēt par apkaimei un Pārdaugavai aktuāliem jautājumiem, bet arī visas dienas garumā skatīt Intas Rukas fotogrāfiju izstādi “Pārdaugava”, piedalīties dejas nodarbībā ar akrobātikas elementiem. Mazākie Nordeķu parkā apmeklētāji tiks gaidīti mākslas un kustību darbnīcā.

Pēcpusdienā ikviens interesents aicināts piedalīties ekskursijā – literārajā pastaigā – pa Nordeķu parka apkaimi, savukārt vakara noslēgumā sanākušos zaļumballē priecēs ekoloģiskās mūzikas orķestris “Ducele”.

Ar visiem pašvaldības rīkotajiem Rīgas vasaras un Rīgas dzimšanas dienas kultūras programmas pasākumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/ , kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīgā notiek”. Pasākumos ieeja ir bez maksas.


959 skatījumi