Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kalvītis: Latvija vēlas uzņemt čempionātu gan valdības, gan hokeja līdzjutēju līmenī

Rīga ir gatava uzņemt visu 2021. gada pasaules čempionātu hokejā!

Rīgas izredzes uz visu turnīru ir lielākas, ja Starptautiskā hokeja federācija nolems čempionātu aizvadīt bez skatītājiem, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Pēc viņa paustā, tas, vai pavasarī pasaules hokeja čempionāts Latvijā risināsies pilnā apmērā, būs atkarīgs no Starptautiskās hokeja federācijas izvēlētā turnīra modeļa.

“Lielā mērā viss būs atkarīgs no formas, kādu IIHF izvēlēsies čempionāta rīkošanai. Ja čempionāts notiks burbulī, tad ir lielas iespējas čempionātu noorganizēt tikai Rīgā. Viena grupa spēlē arēnā “Rīga”, otra grupa – pagaidu uzbūvētā olimpiskā centra arēnā,” skaidroja Kalvītis.

“Ja runājam par skatītāju klātbūtni, tad tas jautājums ir citādāks. Bet, skatoties uz epidemioloģisko situāciju Eiropā, čempionāta laikā joprojām varētu būt diezgan lieli ierobežojumi attiecībā uz pulcēšanos,” turpināja LHF prezidents.

“Rīgā darbi čempionāta rīkošanā nav apstājušies ne uz brīdi,” uzsvēra LHF prezidents. Rīkotājiem ir skaidrs, cik būs vajadzīgs cilvēku papildu personālā plašākam turnīram, tostarp vairāki simti brīvprātīgo.

Kalvītis lēš, ka no valdības būs nepieciešami vairāki miljoni eiro “vienreizējam ieguldījumam”:”Izdarīt to visu var, laiks tam ir. [..] Sagaidām IIHF lēmumu pēc nedēļas. Tie signāli, ko esmu saņēmis no valdības pārstāvjiem, ir atbalstoši. Latvija vēlas uzņemt čempionātu.”

Lēmums atņemt Baltkrievijai rīkošanas tiesības Kalvītim nebija pārsteigums. Viņš gan paskaidroja, ka IIHF ar Baltkrievijas Hokeja federāciju ir finansiālas līgumattiecības un saistības, kuru saraušana nav tikai politisks, bet arī saimniecisks lēmums.


1  600 skatījumi