Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijā rudenī neprognozē būtisku bezdarba līmeņa pieaugumu

Bezdarba līmenis Latvijā samazinās!

Būtisks bezdarba līmeņa pieaugums Latvijā rudenī netiek prognozēts, intervijā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Viņa norādīja uz to, ka Latvijā šogad jūnija beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,4% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš,

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūnija beigās bija Rīgas reģionā – 5,6%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 15,8%, kas arī ir samazinājums par 0,1 procentpunktu.

Pēc viņas sacītā, bezdarba līmenis Latvijā samazinās kopš aprīļa. Viņa skaidroja, ka bezdarbs samazinās sezonālu aspektu dēļ, kā arī to ietekmē Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošana.

Viņa prognozēja, ka rudenī nav gaidāms būtisks bezdarba līmeņa pieaugums kādā nozarē.

Visvairāk darbinieku patlaban ir nepieciešami būvniecības, ražošanas, transporta un loģistikas nozarēs. Savukārt visgrūtākais ir atrast darbu tirdzniecības un tūrisma nozarē, kur iepriekš tika novērots liels skaits vakanču.


1  325 skatījumi

Un Tavas domas par šo?