Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspilī reģistrēts mazākais bezdarbnieku skaits kopš ekonomiskās krīzes sākuma

Ventspilī bezdarba līmenis – 4,0%!

Ventspilī vasaras periodā turpina strauji samazināties bezdarbnieku skaits – reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā uz doto brīdi ir 825, kas ir mazākais Ventspilī reģistrēto bezdarbnieku skaits kopš ekonomiskās krīzes sākuma 2008. gadā. Savukārt NVA vakanču datu bāzē ir reģistrētas 344 aktuālas vakances.

22. jūlijā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, bija 4,0%. Bezdarba līmenis Ventspils pilsētā ir zemāks nekā Latvijā vidēji par 0,7 procentpunktiem un Kurzemē – vidēji par 1,0 procentpunktu.

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju Ventspils filiālē uz 2019. gada 22. jūliju NVA vakanču datubāzē ir reģistrētas 344 aktuālas vakances.

Skaitliski visvairāk pieprasīto darbavietu ir šādās profesijās: betonētājs, būvkonstrukciju montētājs, stiegrotājs, ēku celtnieks, mehāniķis, gāzmetinātājs, automobiļa vadītājs , projektēšanas inženieris, rokas lokmetinātājs, metāla konstrukciju atslēdznieks, metāla būvkonstrukciju montētājs un būvinženieris. Pārējās 68 profesijās, kurās ir kopumā 141 vakance, ir brīvas 9 vai mazāk darbavietas katrā.

Bezdarba stabilais kritums gan nav liels pārsteigums, ņemot vērā Ventspils attīstību un uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumus, kuriem pilsēta pievērš milzīgu uzmanību. Piemēram, šī gada sākumā Ventspils pilsētas dome un Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) parakstīja līgumu par bezdarbnieku iesaistīšanu algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos Ventspils pilsētā.

Darba vietas izveidotas pašvaldības iestādēs “Komunālā pārvalde”, “Sociālais dienests”, “Ventspils muzejs”, “Izglītības pārvalde”, “Kultūras centrs” un nodibinājumā “Ventspils slimnīcas atbalsta fonds” darbam Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Foto: Juris Presņikovs


1  868 skatījumi

Un Tavas domas par šo?