Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Man ir svarīgi, lai ventspilnieki savā pilsētā jūtas kā saimnieki

Ventspilij ir izdevies kļūt par Latvijas skaistāko un sakoptāko pilsētu!

Es visus savus spēkus esmu veltījis tam, lai ventspilnieki savā pilsētā justos kā saimnieki, norādīja Ventspils domes politiķis Aivars Lembergs.

Runājot par to, kā Ventspilij ir izdevies kļūt par Latvijas skaistāko un sakoptāko pilsētu, un kāda loma šajā procesā ir bijusi viņam, Lembergs pauda, ka daudzi viņu mēģināja atrunāt no tā, taču viņš ir uzskatījis, ka Ventspilij ir nākotne un to var padarīt par skaistāko pilsētu Eiropā.

“Galvenais bija radīt tādu cilvēku komandu visos virzienos, uz kuriem var paļauties, kuri ir ļoti atbildīgi, kuri visu laiku mācās un attīstās, kuri redz pasauli atvērtām acīm un visu labāko, kas ir atrodams pasaulē, cenšas ieviest. Es personīgi sekoju līdzi tam, lai mēs mācītos no tirgus ekonomikas valstīm – no rietumiem,” sacīja Lembergs.

“Es visus savus spēkus veltīju tam, lai ventspilnieki jūtas kā saimnieki Ventspilī, un mēs visi, neatkarīgi no tautības, esam ventspilnieki un mūs visus vieno gan kopējas veiksmes, gan neveiksmes,” uzsvēra Lembergs.

Savukārt runājot par Ventspils attīstību, Lembergs norādīja, ka “Ventspils no Padomju Savienības mantoja vienveidīgu tautsaimniecības struktūru un tas bija transports. 90. gadu beigās es nonācu pie secinājuma, ka ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un iespējamo attīstību, ja turpinās saglabāties vienas nozares dominante tautsaimniecībā, tad Ventspils ir pakļauta ārkārtīgi lieliem riskiem. 2000. gads bija atskaites punkts, kad tika pieņemts lēmums, ka mums vajag Ventspils modernu industrializāciju.”

Pēc viņa teiktā, arī tajā ziņā Ventspils smēlās pieredzi no ārvalstīm, konkrētāk no Īrijas: “Atšķirība tikai tāda, ka Īrijai tā bija valsts politika, bet Ventspilī mēs bijām vieni un mums pašiem vajadzēja visu izdarīt.”

Tas arī esot izdevies, jo tagad rūpniecības nozarē ir lielāks nodarbināto skaits kā transporta jomā. “Pie tagadējās situācijas, kad Linkaits darīja visu, lai iznīcinātu divas ostas, mums būtu dziļa sociālekonomiskā krīze, bet tāda nav, jo mums ir plaši attīstīta industrija.”


1  669 skatījumi