Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nedēļas noslēgums būs lietains, bet nākamās nedēļas sākumā sagaidāmi silti un sausi laikapstākļi

Gaisa temperatūra sasniegs pat 30°!

Nedēļas noslēgumā virs Latvijas laikapstākļus noteiks ciklonu darbība. Piektdien vietām, bet brīvdienās daudzviet gaidāms lietus, pērkona negaiss, vietām stiprās lietusgāzes, iespējama krusa. Turpretim nākamajā darba nedēļā atmosfēras spiediens paaugstināsies, gaidāms lielākoties sauss un saulains laiks.

Piektdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām veidosies lietus mākoņi, dienā arī gaidāms pērkona negaiss un iespējama krusa. Naktī uz piektdienu atsevišķos rajonos veidosies migla. Dominēs lēns vējš, kas negaisa laikā būs brāzmains. Brīvdienās, sākot no rietumiem, Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas sestdien daudzviet, bet svētdien galvenokārt valsts austrumu daļa nesīs lietu un pērkona negaisu, vietām stipras lietusgāzes un iespējama krusa. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas svētdien iegriezīsies no rietumiem un pastiprināsies līdz mērenam – mēreni stipram vējam, rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Gaisa temperatūra piektdien, sestdien paaugstināsies līdz +19…+25°, tomēr ieplūdīs vēsāka gaisa masa, svētdien maksimālā gaisa temperatūra nepārsniegs +20° atzīmi.

Naktis saglabāsies mēreni siltas, minimālā gaisa temperatūra būs +10…+15° robežās.

Šī brīža prognozes liecina, ka nākamajā darba nedēļā Latvijā laikapstākļus noteiks anticiklons. Tā ietekmē debesis būs lielākoties skaidras, tomēr atsevišķās dienās vietām gaidāms neliels lietus. Nedēļas laikā paliks ievērojami siltāks, nedēļas sākumā dienās gaiss iesils līdz +18…+24°, bet darba nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra sasniegs pat +25…30°.

Pēc 2 nedēļām Līgo svētki un Jāņu diena – jau šobrīd saņemam jautājumus par to, kādi laika apstākļi sagaidāmi šajās dienās. Ļoti agrīna informācija uzrāda, ka dienvidu puses gaisa masu plūsma šajā periodā mīsies ar rietumu puses gaisa masu plūsmu, līdz ar to laika apstākļi nebūs stabili un nokrišņu risks pastāv. Karstākas dienas mēs varētu piedzīvot vēl periodā līdz svētkiem, bet svētku laikā gaisa masas mūsu reģionā varētu būt siltas, bet ne karstas. Tomēr šī informācija vēl noteikti tiks precizēta gan nākamās nedēļas gaitā, gan arī pēdējās pirmssvētku dienās – sekojiet mūsu prognozēm!


787 skatījumi

Un Tavas domas par šo?