Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vēlēšanu rezultāti rāda – ventspilnieki netic sazvērestībām un atbalsta Lembergu

Lembergs vēlēšanās saņēma vislielāko vēlētāju atbalstu!

Lai arī šogad uz pašvaldību vēlēšanām Ventspils nonāca uzmanības centrā saistībā ar to, ka viens no mēra amata kandidātiem Aivars Lembergs kandidēja no cietuma kameras, vēlētājiem tas nebija šķērslis, lai atbalstītu ilggadējo pilsētas mēru – Lemberga partija “Latvijai un Ventspilij” un arī pats politiķis saņēmis vislielāko vēlētāju atbalstu.

Par Lemberga partiju “Latvijai un Ventspilij” nobalsoja 54% vēlētāju, kas dod septiņus no 13 mandātiem Ventspils domē. Ar šādu pārsvaru pietiktu, lai Lembergu atkal ievēlētu par mēru. Vienlaikus situāciju sarežģī tas, ka Lembergs no cietuma nevar balsot domes sēdēs. Šobrīd politiķis gaida atbildi no Satversmes tiesas, lai uzzinātu, vai varēs domes sēdēs piedalīties attālināti.

Vienlaikus redzams, ka pilsētnieki labprāt redzētu Lembergu mēra amatā arī turpmāk. Par to liecina fakts, ka Lembergs kļuvis par populārāko deputāta amata kandidātu – viņš saņēmis vairāk nekā 2 500 “+” zīmes.

Vēlētājiem nav patraucējis arī tas, ka Lembergs jau kopš 22. februāra atrodas apcietinājumā, kuru pats politiķis saista tieši ar vēlēšanām. Jau pirms vēlēšanām Lembergs izteicās, ka apcietinājums kā drošības līdzeklis valdības opozīcijas līderim, kāds ir viņš, ir loģisks un saprotams: “Cietuma kamerā nav piekļuves ne tikai internetam, bet arī telefonam. Tā ir “lieliska” vieta Lemberga politiskajai darbībai priekšvēlēšanu laikā.”

“Lai vēlēšanas būtu īpaši “demokrātiskas”, “godīgas”, “taisnīgas”, “likumīgas”, atbilstu pasaules cilvēktiesību augstākajiem standartiem, būtu paraugs mazdemokrātiskām valdībām – deputāta kandidātu jāieliek cietumā. Īstā vieta, kur aiz restotā loga ar zvirbuļiem diskutēt politkaujās. Cik grūti apstākļi radīti Aivara Lemberga politiskajiem pretiniekiem! Tiešām – atvainojos. Man negodīgas priekšrocības,” pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas norādīja politiķis.

Pēc viņa teiktā, ventspilnieki pozitīvi novērtējuši pārmaiņas Ventspilī, neatkarīgās Latvijas Ventspilī neatkarības gados: “Izvēle ir izdarīta. Par to no sirds tencinu. “Latvijai un Ventspilij”, tās deputāti, arī es, cik varēsim, cik mums ļaus, rezultatīvi strādāsim. Ceram, ceru uz atbalstu!”

Acīmredzot – lai kādā situācijā neatrastos Lembergs un kādas nebūtu bijušas priekšvēlēšanu kampaņas, ventspilnieki vairāk skatījušies uz darbiem, nevis politiskajām spēlēm.

Foto: F64


2  227 skatījumi