Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vai Saeima nobijās no Lemberga kritikas? Lēmums par Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai tiek virzīts balsojumam

Saeimas balsojums par šo lēmuma projektu tiks izskatīts tuvākajā laikā!

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien, 27. janvārī, atbalstīja lēmumprojektu par deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Par Kaimiņa izdošanu nobalsoja 10 deputāti, tai skaitā Janīna Kursīte Pakule (NA), Aldis Adamovičs (JV), Iveta Benhena-Bēkena (KVP LV), Ilmārs Dūrītis (AP), Raivis Dzintars (NA), Janīna Jalinska (ZZS), Ainars Latkovskis (JV), Andris Skride (AP), Jānis Vucāns (ZZS), Atis Zakatistovs. Pret balsoja Linda Medne (JKP) un Normunds Žunna (JKP), bet Vitālijs Orlovs (S) un Artūrs Rubiks (S) atturējās.

Kaut arī lēmums par Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai ilgstoši novilcināts, rīt jau gala lēmumu varētu pieņemt Saeima.

Par to, kāpēc šis lēmums neticis pieņemts agrāk, nesen žurnālistiem izteicies arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, paužot pārliecību, ka Kaimiņu neizdos kriminālvājāšanai, jo Saeimas deputāta pusē ir tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

“Viss ir saprotams, proti, Bordāns un Kaimiņš ir Meroni stipendiāti, un tur viss ir nomaksāts, lai Kaimiņu neizdotu,” izteicies Lembergs.

Viņš aicināja visiem atcerēties 2011. gadu, kas prokuratūra lūdza veikt kratīšanu Aināra Šlesera dzīvesvietā dienā, kad Šlesers no slimnīcas pārveda mājās tikko dzemdējušo sievu un jaundzimušo dēlu: “Saeima dažu stundu laikā sasauca ārkārtas sēdi, kurā daļa no deputātiem nemaz nepiedalījās, un balsojums bija negatīvs. Un kāds tam bija rezultāts? Tāda Saeima esot jāatlaiž. Pagājuši ir deviņi gadi. Situācija tāda pati – ģenerālprokuratūra lūdz atļauju uzsākt kriminālvajāšanu, bet divu mēnešu laikā pat Saeimas komisijā nav izskatīts iesniegums,” sacīja Lembergs.

Vai sanāk, ka Saeimas komisija tomēr nobijās no Lemberga kritikas, beidzot pieņemot lēmumu, ko ievilka tik nesamērīgi ilgi?

Kā zināms, prokuratūra pagājušā gada oktobrī Saeimai lūdza piekrišanu Kaimiņa saukšanai pie kriminālatbildības. Kaimiņam arī mīkstināta apsūdzība – sākumā apsūdzība bija grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, tagad to plānots celt vienkārši par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Foto: F64


1  741 skatījumi

Un Tavas domas par šo?