Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Neskatoties uz valdības spiedienu, Lembergs arī nākamgad sola Ventspilī saglabāt visus sociālos pakalpojumus un pabalstus kā iepriekš

Ventspilnieki turpinās saņemt tik būtiskos pabalstus!

Valdības lēmums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samazinājumu pašvaldībām jeb pārdali valsts labā, ievērojami samazinās pašvaldību ienākumus un paredzams, ka ar nākamo gadu situācija kļūs pavisam draudīga, daļai pašvaldību pārsniedzot kritisko izdzīvošanas robežu. Arī Ventspilī nākošgad prognozējami zaudējumi 2 miljonu eiro apmērā. Neraugoties uz to, Ventspils mērs Aivars Lembergs arī nākamgad sola Ventspilī saglabāt visus sociālos pakalpojumus un pabalstus kā iepriekš.

Kā zināms, valdība pieņēmusi lēmumu par pašvaldību budžetu IIN ieņēmumu daļas samazināšanu no 80% līdz 75%. Līdz ar to pašvaldībām noņemti vairāk nekā 100 miljoni eiro.

Ventspils mērs Aivars Lembergs norādīja, ka no Ventspils pašvaldību budžeta sociālajai jomai gadā tiek tērēts aptuveni 2 miljoni eiro. Pēc viņa sacītā, nākamgad pašvaldību izdevumi sociālajā jomā pieaugs vēl vairāk, jo pēc valdības un Saeimas lēmumiem paralēli minētajam samazinājumam pašvaldībām nākamgad savā pamatbudžetā jārod papildu līdzekļi, lai celtu garantētā minimālā ienākuma līmeni, paaugstinātu minimālo algu, celtu algu pedagogiem u.c.

“Un vēl tāpēc, ka atbilstoši pensiju indeksācijai, mēs esam indeksējuši pabalstus saņēmējus mūsu pašvaldībā. Pie tam tā indeksācija veikta tā, lai nebūtu neviens maznodrošinātais, kuram tas ienākumu līmenis paceļas tā, lai viņš vairs nebūtu pabalstu saņēmējs. [..] Tie aprēķini rādīja, ka aptuveni 40 cilvēki tādi varētu būt, bet tā nebūs un pat paplašināsies pabalstu saņēmēju skaits,” skaidroja Ventspils mērs.

Neraugoties uz ievērojamiem zaudējumiem, ko radījis valdības lēmums, Lembergs norādīja, ka Ventspils pilsētas dome sociālajā jomā nekādas izmaiņas neveiks: “To pakalpojumu un pabalstu veidi, ko mēs sniedzam, tiks saglabāti, un, kā jau es teicu, notiek vēl šī indeksācija un paplašināsies pabalstu saņēmēju skaits,” apsolīja politiķis.

Foto: F64


1  585 skatījumi

Un Tavas domas par šo?