Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

No republikas pilsētām ģimenēm visizdevīgāk dzīvot Ventspilī

Ventspilī – lielākas algas un pensijas!

Ventspils līdz ar galvaspilsētu Rīgu ir dzīvošanai visizdevīgākā pilsēta, vērtējot mājokļa un pārtikas izmaksu īpatsvaru pret attiecīgās pilsētas vidējiem ienākumiem, secinājis Swedbank finanšu institūts. Ventspils mērs Aivars Lembergs norāda, ka pētījuma rezultāti nav pārsteidzoši, ņemot vērā to, ka Ventspilī ir gan augstāka alga, gan pensija nekā vidēji Latvijā.

Pētījuma ietvaros salīdzinātas divas galvenās sadzīves izmaksu pozīcijas – izdevumi pārtikas iegādei un mājokļa uzturēšanai – septiņās Latvijas pilsētās: Rīgā, Liepājā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Ventspilī, Valmierā un Jelgavā.

Summējot pārtikas un mājokļa izmaksas, kas ik mēnesi jāsedz Rīgā, Liepājā, Valmierā, Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī un Jēkabpilī dzīvojošajiem, redzams, ka Rīgā dzīvojošajām ģimenēm attiecīgo izmaksu slogs ir viszemākais – 29%, kam uzreiz seko Ventspils ar 32,5%.

Savukārt, vērtējot mājokļa izdevumu kopsummu pret ģimenes vidējiem ikmēneša ienākumiem, viens no mazākajiem mājokļa izdevumu slogiem ir ventspilniekiem. Ventspilī izmaksu slogs ir vistuvākais Rīgai: ja galvaspilsētā par mājokli jāatvēl desmitā tiesa no ienākumiem, tad Ventspilī tie ir 11,5%.

“Ja man būtu prasījuši bez šī pētījuma, es apmēram tā arī būtu teicis, jo vidējais pensiju līmenis un vidējais darba samaksas līmenis Ventspilī ir ļoti augsts pret pārējo Latviju,” atzina Lembergs.

Piemēram, Ventspilī vidējā pensija ir par 85 eiro mēnesī lielāka nekā vidēji. “Ja mēs salīdzinām, piemēram, ar Daugavpili, tad Ventspils pensionārs saņem vidēji mēnesī par 100 eiro lielāku pensiju nekā Daugavpilī (339 eiro), kas ir liela atšķirība,” piemēru minēja Lembergs.

Savukārt vidējā, no jauna piešķirtā pensija Ventspilī ir 540 eiro mēnesī.

Tajā pašā laikā, pēc Ventspils mēra sacītā, tie ir tikai vidējie statistikas dati, bet daudzi ir zem vidējā un nejūt šo atšķirību.

Runājot par Rīgu, Lembergs norādīja, ka Rīgas pozīcijas nav pārsteidzošas, jo Rīga arvien vairāk atraujas no pārējās Latvijas. “Tāda politika ir bijusi līdz šim un tāda būs diemžēl arī turpmāk,” piebilda politiķis.

Foto: Ventspils hronikas arhīvs


1  454 skatījumi

Un Tavas domas par šo?