Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspils jauniem iedzīvotājiem durvis ver vēl plašāk

Ventspilī izveidots jauno iedzīvotāju kontaktpunkts!

Ventspils pilsēta šodien ir viena no modernākajām un skaistākajām Latvijā, uz kuru labprāt uz dzīvi apmetas arī cilvēki no citiem novadiem, pilsētām un arīdzan valstīm. Lai piesaistītu speciālistus un palīdzētu tiem ar ģimenēm pārcelties uz dzīvi Ventspilī, jau gandrīz divus mēnešus pilsētā ir pieejama jauna iespēja – cilvēkresursu piesaistes konsultanta atbalsts speciālistiem un viņu ģimenēm, kas sekmējusi ventspilnieku skaita pieaugumu.

Lai sekmīgi nodrošinātu šos pakalpojumus, projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros ir izveidots jauno iedzīvotāju kontaktpunkts – vieta, kur jaunajiem un topošajiem Ventspils iedzīvotājiem konsultants bez maksas sniedz informāciju un konsultācijas, kā arī mentorēšanas atbalstu pārcelšanās jautājumu risināšanā, adaptācijas periodā un īpaši darba meklēšanas procesā. Savukārt uzņēmumiem tiek sniegts atbalsts, palīdzot piesaistīt darbam Ventspilī gan jaunus speciālistus, gan jau pieredzējušus augsti kvalificētus darbiniekus.

Pēdējā laikā uz Ventspili pārcēlušās ģimenes no Norvēģijas, Ukrainas un citām valstīm. Arī paši jaunie ventspilnieki ir ļoti apmierināti ar šo iespēju. Viena no tām ir Aļona, kas absolvējusi Ventspils augstskolu un, par spīti pirmajam kultūršokam, pie pilsētas jau ir pieradusi. Meitene nebeidz vien apbrīnot Latvijas skaisto dabu, kādu viņas dzimtajā pilsētā Uzbekistānā neesot iespējams aplūkot. “Cilvēki manā valstī atšķiras no šeit dzīvojošajiem, tāpēc, ka ir ļoti atvērti. Mentalitāte ir savādāka. Visi smaida, bet šeit ir jāiemanto cilvēku uzticamība. Jāiepazīst cilvēks tuvāk, bet pēc tam jau viss ir kārtībā,” intervijā Kurzemes Televīzijai stāsta Aļona.

“Ventspilnieki ir kurzemnieki. Un kurzemnieki sevi ciena. Un viņi ļoti izvērtē ar ko veidot attiecības un ko laist savā mājā. Mums šobrīd pa diviem gadiem Ventspilī ir vairāk ar ko sveicināties un svinēt svētkus kopā, nekā pa desmit gadiem iepriekšējā dzīvesvietā,” atzīst jaunā ventspilniece Laila.

Cilvēkresursu piesaistes speciāliste Ina Servuta mudina cilvēkus nākt aprunāties un saņemt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem. “Mēs centīsimies jaunajiem iedzīvotājiem pēc iespējas labāk palīdzēt,” uzsver Servuta.

Speciālistiem un ģimenēm tiek sniegts atbalsts arī dažādu problēmsituāciju, kuras ne vienmēr iespējams atrisināt pašu spēkiem, risināšanā, piemēram, atbilstošākās skolas, bērnudārza, ģimenes ārsta u.c. izvēlē, lai pārcelšanos padarītu iespējami vienkāršāku un ērtāku.

Lai saņemtu konsultācijas, vairāk uzzinātu par pakalpojumu, vai dalītos ar savu pieredzi saistībā ar pārcelšanos uz dzīvi Ventspilī, cilvēki var sazināties ar jauno iedzīvotāju kontaktpunktu, izmantojot e-pasta adresi livin@ventspils.lv vai tālruņa numuru 25484825.


2  185 skatījumi

Un Tavas domas par šo?