Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Eksperti: Lai kļūtu par izcilu līderi, uzmanība jāpievērš emocionālā intelekta attīstībai

Publicitātes materiāls

Mūsdienās organizācijās arvien biežāk tiek runāts par emocionālo līderību – psihologi un zinātnieki pieļauj, ka emocionālais intelekts EQ ir svarīgāks nekā pierastais IQ. Kā #HRconference atzina speciālisti, arī personāla vadībā arvien aktuālāks jautājums ir par to, kā rūpēties par saviem darbiniekiem un būt veiksmīgam līderim.

Kā konferencē norādīja biznesa psihologs, HR datu analītiķis Jānis Roze, līdera emocionālais intelekts jeb izpratne par to, kā saprast citus, nozīmē labas vadības prasmes. “Jo kad cilvēks saprot savas emocijas, viņš labāk prot arī šīs emocijas izmantot. Piemēram, pašmotivācijā vai stresa noturībā. Ja vadītājs saprot sevi, tad ir arī labāka sapratne par komandu. Ja proti vadīt sevi, tad ir iespēja labāk vadīt arī komandu,” uzsvēra eksperts.

J. Roze atzina, ka uzņēmumi bieži vien apmeklē līderības seminārus, bet viņi paši nezina, vai viņu iekšienē ir kādi līderi.

“Jāņem vērā, ka paceļot vadītāju emocionālo intelektu, aug arī finansiālais sniegums. Tas pierāda to, ka līderību izkopšana vadītājos atmaksājas. [..] Pastāv uzskats, ka uz vadītāja amatu vajag virzīt labu speciālistu, bet labs speciālists nenozīmē labu vadītāju. Jo, ja attīstīt kompetences mēs varam viegli, tad personību attīstīt ir ļoti grūti,” uzsvēra J. Roze.

Savukārt kā atzina Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne, lai nekļūdīties personāla atlasē un atrastu īstos darbiniekus, arvien biežāk tiek izmantota profesiogramma, kas ir veids, kas palīdz nonākt līdz īstajam darbiniekam, lai viņš iekļautos uzņēmumā ne tikai no profesionālā atbilstības skatu punkta, bet arī no personības iezīmēm.

“Jo rūpīgāk izmantojam personāla profilu, jo labāk varam atrast īsto darbinieku. Bet ne vienmēr darbinieki paši zina, ko viņi vēlas, kādas ir viņu vērtības, līdz ar to personāla vadītāju meistarība ir spējā atrast to, ko darbinieks pats neapzinās,” norādīja A. Rošāne.

18. maijā tiešsaistē norisinājās #HRconference, kurā vienuviet pulcējās personāla vadības speciālisti, lai diskutētu par aktualitātēm personāla vadībā, darba tirgū un izaicinājumiem HR jomā.

Konference uzstājās: organizāciju psiholoģe, mācību vadītāja, Izglītojošo spēļu un metožu asociācijas līdzdibinātāja Zane Veinberga, organizāciju psihologs, CreaTest vadītājs, docents Reinis Lazda, klientu vadītāja vadošajā pētījumu un konsultāciju kompānijā Latvijā – Kantar – Santa Lazdiņa, Mg.psych., Mg.publ.relat, Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne, biznesa psihologs, HR datu analītiķis Jānis Roze, personības izaugsmes trenere Sanita Bethere, psiholoģe, izaugsmes veicinātāja un trenere ar vairāk kā 10 gadu darba pieredzi – Inta Santa, Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības jurists, konsultants darba tiesisko attiecību jautājumos Kaspars Rācenājs, personāla lietvedības eksperte, Mg. hist, MBA, doktorante Inese Blanka un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektores vietniece, starptautisko un ES lietu eksperte Inese Stepiņa.


2  055 skatījumi