Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lauksaimniecības nozarē situācija tiek vērtēta kā optimistiski laba

Kopumā šis gads lauksaimniekiem varētu būt izdevies!

Mēs kā valsts sevi pabarot varam, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis.

“Mēs kā valsts sevi pabarot varam. Bet tai attīstībai, ikdienas darbībai jābūt vērstai uz to, lai neviena no nozarēm neizkristu ārā no šīs aprites, lai visi spētu ēst pilnvērtīgi. Ir dažas produktu grupas, ko iepērkam, bet lielos vilcienos sevi pabarot varam,” sacīja Gūtmanis.

Vienlaikus viņš atzina, ka veikalniekiem ir bažas par iedzīvotāju pirktspēju, tādēļ tiek meklēts kāds risinājums: “Tāpēc runājam par samazinātu PVN ieviešanu. Mēģinām parādīt, ka tas būtu ietekmējošs faktors, lai cena nekāptu tik strauji, politiķi saka, ka tas būtu īstermiņa risinājums un veikali vienkārši vairāk nopelnītu. Esam runājuši, ka veikali būtu gatavi parakstīt līdzīgu vienošanos kā eiro ieviešanas laikā, ka būs godīgi PVN ieviesēji. Sekot tam līdzi, lai cenas netiktu mākslīgi celtas. Šobrīd neesam pie šādas vienošanās ar politiķiem nonākuši.”

Savukārt runājot ar lauksaimniekiem, viņš norādīja, ka situācija tiek vērtēta kā optimistiski laba: “Tagad laikapstākļi priecē, ražas novākšana pēdējā nedēļā bijusi laba, graudu kulšanas apstākļi labi. Savukārt kartupeļu raža nebūs tik laba, kā cerēts, sausums kartupeļus ietekmē negatīvi.”

Viņš uzsvēra: “Kopumā lauksaimniekiem šis gads varētu būt izdevies un varētu būt labs, tā kā pārtika mums būs.”


1  367 skatījumi