Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ventspilī tiks atklāts jauns 21. gadsimta simbols – zinātnes centrs “VIZIUM”

Jau šonedēļ Ventspilī tiks atklāts zinātnes centrs “VIZIUM”!

Jau šonedēļ, 18. jūnijā, Ventspilī tiks atklāts zinātnes centrs “VIZIUM”, kas būs unikāla vieta Latvijā, kurā ar tehnoloģiju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību visu vecumu interesentus izglītos par STEM jomu – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku. Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs norādīja – “VIZIUM” ir Ventspilī radīts, vēl viens 21. gadsimta simbols.

Zinātnes centrs “VIZIUM” ir daudzfunkcionāls zinātnes un tehnoloģiju komplekss, kas darbosies Ventspilī, Rūpniecības ielā 2. Zinātnes centra apmeklētājiem būs iespēja mijiedarboties ar vairāk kā 80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem septiņās tehnoloģijām un dabaszinātnēm veltītās galerijās. VIZIUM būs pieejamas arī tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovi, kas piešķirs zinātnes centra apmeklējumam papildus vērtību.

Zinātnes centra eksponāti ir izveidoti, lai apmeklētājam ļautu izmēģināt, izjust, aptaustīt un izdzīvot jaunu pieredzi, ko dzīvē bieži vien nebūs pat mēģinājuši, tādējādi ļaujot labāk izprast viedās tehnoloģijas, matemātiku, fiziku, ģeogrāfiju un dabaszinātnes. Arī pašiem mazākajiem zinātnes centra apmeklētājiem ir nodrošinātas ekspozīcijas un aktivitātes, kas izglītos un jau no mazotnes veicinās interesi par mūsdienu tehnoloģijām.

“13. gadsmitā dzima senākais Ventspils simbols – Livonijas ordeņa pils. Pirms trīs gadiem, Latvijas simtgadē, Ventspils Latvijai dāvāja lielāko un faktiski vienīgo lielo dāvanu – koncertzāli “Latvija” kā 21. gadsimta simbolu. Un tagad jauns vaibs – 21. gadsimta Latvijas un Ventspils sejā – zinātnes centrs “VIZIUM”, kurš sāks savu darbu pēc dažām dienām,” norādīja Lembergs.

Viņš mudināja ikvienu apmeklēt Ventspili, jo “te būs interaktīvas aktivitātes kā bērniem, tā arī pieaugušajiem, izzinot dabaszinātnes, dabu un vienlaicīgi atpūšoties. Aicinu ciemos uz Latvijas 21. gadsimta simbolu – zinātnes centru “VIZIUM”.”

Salīdzinot ar citiem zinātnes centriem Latvijā un pasaulē, zinātnes centra “VIZIUM” ekspozīcija atšķiras ar to, ka tā veidota kā viens vienots arhitektonisks risinājums, kā arī ekspozīcijā plašāk un vairāk integrētas dažādas tehnoloģijas, piemēram, virtuālā realitāte, projekcijas, simulatori u.c.

Papildus eksponātu izstrādei, zinātnes centrā tiek izstrādātas 22 izglītojošas mācību programmas dažāda vecuma bērniem un pedagogiem. Ģimenēm ar bērniem izveidotas 12 izglītojošas aktivitātes – 6 tehniski radošās darbnīcas un 6 zinātnes šovi – kur apmeklētāji varēs paplašināt skolā apgūtās zināšanas, gan izzinot eksponātus vēl detalizētāk un padziļinātāk, gan veicot dažādus eksperimentus.


1  158 skatījumi

Un Tavas domas par šo?