Ceturtdien, 2. novembrī, tiešsaistē norisinājās #HRconference, kurā nozares eksperti iezīmēja aktuālākos jautājumus personāla vadībā, tai skaitā apskatīja tēmas par personāla speciālistu nepieciešamajām prasmēm, ieskicēja aktualitātes darba tiesībās, diskutēja par labbūtību, karjeras izaugsmes iespējām, komandas motivācijas celšanu un tendencēm darba tirgū. Konferencē piedalījās arī psiholoģe, izaugsmes veicinātāja un trenere Inta Santa, kas piedāvāja īsu ieskatu, iespējams, senākajā cilvēku attīstības sistēmā – eneagrammā, un tajā, kā šis tēmas pārzināšana var noderēt personāla motivācijai.
Viņa uzsvēra, ka “mēs esam dažādi un tas, kas mūs motivē, arī”. Pēc viņas teiktā, lai zinātu, kā motivēt darbiniekus, kuriem ir atšķirīgs domāšanas, jušanas un rīcības modelis, svarīgi ir pārzināt eneagrammu, ko raksturo deviņus dažādus personības tipus – veidus, kā cilvēki skatās uz pasauli.
I. Santa pauda, ka eneagrammā vadošā stratēģija ir tiekšanās būt miermīlīgam, spēcīgam, pilnīgam, būt pilnam iespaidu, būt kopā ar citiem, būt drošībā, būt izcilam un būt unikālam.
Runājot par eneagrammas tipiem, viņa pauda, ka viens no tipiem ir “Refermators vai Perfekcionists”, kas nosaka, ka viņu dzen darboties darīt pareizās lietas un kuram svarīgas ir vērtības, morāle, ētika un godīgums. Savukārt eneagrammas tips “Palīgs vai Aprūpētājs” ir vairāk orientēts uz attiecībām, būšanu vajadzīgam, palīdzēšanu citiem un uz tiekšanos būt kopā ar citiem. Pretējs ir “Sasniedzējs vai Izcilnieks”, kam ir būtiski sniegties būt izciliem. Viņu motivē nauda, mērķi un sasniegumi.
Ceturtais eneagrammas tips ir “Individuālists vai Traģisks romantiķis”, kam būtiski ir justies vienkāršam. Šo tipu motivē skaistums, unikalitāte, atšķiršanās un jēga. Savukārt “Domātājs vai Novērotājs” tiecas norobežoties, līdz ar to viņu demotivē spiesta vajadzība veidot attiecības ar cilvēkiem. Līdzīgi darbojas arī “Lojālists vai Šaubīgais”, kuru motivē bailes, drošība un komforts.
Bet “Entuziasts vai Epikūrietis” tiecas pēc pilniem iespaidiem. Viņus motivē prieks, daudzveidība, radošums, iespējas un varianti. Savukārt “Līderis vai Izaicinātājs” tipiem ir dabīga harizma. “Viņus vada spēks, autoritāte, taisnība un tiekšanās būt spēcīgam,” norādīja eksperte.
“Samierinātājs vai Starpnieks” tiecas būt miermīlīgs – viņus motivē miers, harmonija, sadarbība ar citiem un pozitīva vide.
“Vadītājiem būtu vērtīgi pārzināt šos eneagrammas tipus, lai celtu emocionālo inteliģenci,” sacīja I. Santa, piebilstot, ka uzņēmēji, kas to ir apguvuši, atzīst, ka tas palīdz viņiem uzlabot mikroklimatu un sasniegt rezultātus.
#HRconference piedalījās arī Personāla vadītāju kluba vadītāja, organizāciju psiholoģe un sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Rošāne, organizāciju psihologs, “CreaTest” vadītājs, docents Reinis Lazda, “Growing” valdes locekle un konsultante Jana Strogonova, biznesa psihologs, HR datu analītiķis Jānis Roze, “KPMG Law” jurists Antons Zagdajs, “Sorainen” galvenais darba tiesību eksperts Andis Burkevics, LBAS jurists, konsultants darba tiesisko attiecību jautājumos Kaspars Rācenājs, “Draugiem Group” Personāla attīstības un pieredzes vadītāja Agnese Pumpure un “ERDA Group” projektu vadītāja Rebeka Nagle.
1 610 skatījumi